REKLAMA

Jak płacić mniej za prąd? IGRP zaprasza na bezpłatne szkolenie

REKLAMA

Izba Gospodarcza Regionu Płockiego zaprasza na spotkanie dotyczące inwestycji w Odnawialne Źródła Energii ze szczególnym uwzględnieniem fotowoltaiki oraz pomp ciepła. Spotkanie skierowane jest szczególnie do przedsiębiorców oraz Jednostek Samorządu Terytorialnego.

W sierpniu 2019 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii, wprowadzająca bardzo korzystne zmiany dla przedsiębiorców, którzy po wielu latach starań zostali dołączeni do grupy tzw. Prosumentów.

Zmiana ta pozwala na korzystanie z dobrodziejstwa magazynowania nadwyżek produkowanej energii w sieci elektroenergetycznej i co za tym idzie umożliwia stałe korzystanie z własnego prądu 24h/dobę przez cały rok. Jeśli chodzi o technikę grzewczą, doskonałym produktem wykorzystującym energię elektryczną z fotowoltaiki jest pompa ciepła.

Zastosowanie obydwu technologii łącznie daje ogromne oszczędności i uniezależnia firmę, czy gospodarstwo domowe od dostaw z zewnątrz oraz redukuje koszty utrzymania budynku praktycznie do 0. Odrębnym segmentem fotowoltaiki są farmy PV o mocy powyżej 0,5 MW. Rosnące ceny prądu oraz spadająca cena technologii sprawiają, iż inwestycje w farmy PV stają się doskonałym biznesem.

16 lipca br. odbędzie się spotkanie, dotyczące inwestycji w Odnawialne Źródła Energii.

– Przedsiębiorco! Jeśli zużywasz duże ilości energii elektrycznej, a chcesz płacić rachunki za prąd do kilkudziesięciu złotych mniejsze oraz uniezależnić się od dotkliwych podwyżek cen energii – dowiedz się jak to zrobić! – zaprasza Izba Gospodarcza Regionu Płockiego.

Spotkanie będzie dotyczyło inwestycji w Odnawialne Źródła Energii, ze szczególnym uwzględnieniem fotowoltaiki oraz pomp ciepła. Skierowane jest szczególnie do przedsiębiorców oraz Jednostek Samorządu Terytorialnego.PODCZAS SPOTKANIA ZOSTANĄ PORUSZONE NASTĘPUJĄCE TEMATY:

  1. Produkcja prądu elektrycznego na własne potrzeby przedsiębiorstwa.
  2. Inwestycje w farmy fotowoltaiczne o mocy powyżej 0,5 MW.
  3. Finansowanie inwestycji z udziałem bezzwrotnych dotacji, niskooprocentowanych pożyczek oraz leasingu.

Szczegółowe zagadnienia oraz odpowiedzi na wszystkie pytania zostaną przedstawione mających bogate doświadczenie w branży OZE i pozyskiwaniu finansowania inwestycji przedstawicieli firmy Bauer Solartechnik oraz Instytutu Partnerstwa Gospodarczego i Nowych Technologii INNOTECH, którzy od ponad 8 lat realizują projekty związane z OZE na terenie całego kraju.

Termin i miejsce spotkania: Czwartek, 16 lipca 2020 r., godz. 10:00, Siedziba IGRP , Dom Darmstadt, ul. Stary Rynek 8, Płock.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniu organizator prosi o potwierdzenie obecności do 15 lipca br. – telefonicznie: (24) 364-99-89, 501 458 187; mailowo: biuro@igrp.com.pl. Spotkanie jest bezpłatne.

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU