REKLAMA

ORLEN z Żeglugą Płocką – ruszyły rejsy statkiem po Wiśle [FILM, ZDJĘCIA]

ORLEN Sport i Zdrowie

REKLAMA

Od kilku lat w Płocku przyzwyczailiśmy się do możliwości rejsów po Wiśle statkami Żeglugi Płockiej. W letnie dni zachęcał nas szum wody, niesamowite widoki i wspaniała atmosfera, tworzona przez załogę statku. Na szczęście i w tym roku będzie można z tej atrakcji korzystać, dzięki współpracy Żeglugi Płockiej z PKN ORLEN.

Kapitan Mariusz Pielaciński, właściciel Żeglugi Płockiej, z rzeką Wisłą związany jest od najmłodszych lat.

– Nasi dziadkowie i pradziadkowie również byli kapitanami na statkach pasażerskich. Pamiętam jak stałem na małym stołeczku jako dwunastolatek i „sterowałem” statkiem – opowiadał nam Mariusz Pielaciński, który był jednym z najmłodszych kapitanów żeglugi w Polsce.

Jego tata jest założycielem Żeglugi Wyszogrodzkiej, która od 1996 roku systematycznie rozwija się i posiada obecnie kilkadziesiąt jednostek pływających, w tym duże barki (tysiąctonowe), pchacze o dużej mocy czy pontony specjalistyczne przeznaczone do pracy przy budowach mostów.

Od 2015 roku firma rozwija się również w kierunku turystyki wodnej, w czym wyspecjalizował się właśnie kpt. Mariusz Pielaciński. Jednak ubiegłoroczne problemy z nabrzeżem i brak wsparcia ze strony miasta oraz tegoroczna epidemia koronawirusa nie ułatwiły mu realizacji rejsów, które z taką radością przyjęli płocczanie i turyści. Było nawet ryzyko, że firma przeniesie się do innego miasta.

Płock straci swoją żeglugę przez… nowe bulwary?

Na szczęście wiadomo już, że Żegluga Płocka pozostanie atrakcją płockiego nabrzeża. PKN ORLEN został sponsorem głównym rejsów statkiem po Wiśle. Z jakiego powodu Koncern włączył się w ten projekt?

– Nabrzeże i rzeka Wisła to jedno z najcudowniejszych miejsc w Płocku. Żegluga Płocka będzie również pracowała na to, by ściągnąć turystów do stolicy Północnego Mazowsza i wypromować miasto – tłumaczyła nam Wioletta Kulpa, Kierownik Działu Sponsoringu Społecznego w PKN ORLEN. – Ale w projekcie realizowanym wspólnie z Żeglugą Płocką myślimy przede wszystkim o społeczności lokalnej, zwłaszcza najmłodszych mieszkańcach, którzy będą mieli okazję zobaczyć miasto z perspektywy Wisły – argumentowała Wioletta Kulpa.

Jak dodała, jest przekonana, iż rejsy będą cieszyły się popularnością.– To doskonała okazja, aby spędzić w weekend czas z rodziną, cieszę się, że z Żeglugą Płocką stworzyliśmy taką możliwość – podkreśliła nasza rozmówczyni.

Powodów współpracy ORLENU z Żeglugą Płocką było jednak kilka.

– Dla nas szczególnie istotny był punkt widzenia właściciela Żeglugi Płockiej, kapitana Mariusza Pielacińskiego, który w tym ciężkim czasie borykał się z problemami w swojej działalności gospodarczej. Był to jeden z powodów, dla których podjęliśmy się tej współpracy. Wspieramy polski biznes, wspieramy polską gospodarkę, a to jest przykład lokalnego przedsiębiorcy, który chciał tę działalność kontynuować. Niestety, epidemia koronawirusa, podobnie jak w przypadku wielu innych firm, wpłynęła negatywnie na jego działalność, dlatego tym bardziej cieszę się, że mogliśmy podjąć tę współpracę – mówiła Kierownik Działu Sponsoringu Społecznego PKN ORLEN.

Co dla Żeglugi Płockiej oznacza współpraca z Koncernem?

– Jest to ratunek dla naszej firmy – nie ukrywał kapitan Mariusz Pielaciński. – W tak ciężkim okresie, w którym dotknęła nas epidemia koronawirusa, dzięki PKN ORLEN przywróciliśmy rejsy statkiem po Wiśle i będziemy pływać dla płocczan i turystów – dodał z uśmiechem kapitan Żeglugi Płockiej.

Statek „Marianna” jest do dyspozycji mieszkańców i turystów w każdą sobotę i niedzielę, aż do października, w godzinach: 11.30, 13.00, 14.30, 16.00, 17.30, 19.00. Rejsy trwają 45 minut, a statek odpływa z przystani przy ul. Rybaki 6.

Sponsorem głównym rejsów statkiem po Wiśle jest PKN ORLEN.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 4

  1. I❤Płock says:

    Brawo ORLEN, jak zwykle staje na wysokości zadania. UMP WSTYD!!! Mentalność wszystkim znana – nic się nie opłaca, a piniędzy ni ma i nie będzie….

  2. aaa says:

    po zdjęcia widać, że to stateczek płockiego pisu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU