Jak daleko leci woda z węża strażackiego?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na to i wiele innych pytań odpowiadali w czwartek strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Płocku. Pytania zadawały dzieci biorące udział w drugiej części akcji “Wakacyjna Przygoda z Bezpieczeństwem.

Dzieciaki zadawały strażakom mnóstwo pytań, m.in. o tytułowy zasięg wody z węża strażackiego, na co strażakowi piła i oczywiście “czy mogę założyć ten kombinezon”.  W czwartek, 4 lipca odbył się drugi przystanek “Wakacyjnej Przygody z Bezpieczeństwem”. Płoccy strażacy przygotowali dla ponad dwudziestu uczestników niezapomniane atrakcje. Każdy mógł dokładnie obejrzeć wyposażenie wozu strażackiego, dowiedzieć się do czego strażakom służą pneumatyczne szczypce, czy też pompowane poduszki. Gdy jedni poznawali sprzęt ratowniczy, inni uczyli się udzielania pierwszej pomocy.

W świetlicy Straży Pożarnej, kapitan Anna Czemerys przestrzegała dzieci przed niebezpieczeństwem jakim jest ogień i uczyła, co należy robić gdy dojdzie do pożaru. Oczywiście każdy z uczestników chciał spróbować, jak to jest być strażakiem. Znaleźli się nawet odważni, którzy przymierzali kombinezon strażacki z wyposażeniem. Lecz największą atrakcją okazała się kurtyna wodna, która sprawiła wiele radości nie tylko dzieciakom, ale także dorosłym.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji