REKLAMA

Inwazja małych fiatów w Płocku

REKLAMA

W piątek, 15 sierpnia, do Płocka zjadą się miłośnicy fiata 126p, popularnego malucha. Impreza to 11. edycja ogólnopolskiego zlotu tych poczciwych aut, które zmotoryzowały nasz kraj. 

„Pasja musi trwać”, czyli 11 Ogólnopolski Zlot Fiata 126p odbędzie się w Płocku w dniach 15-17 sierpnia. Gospodarzem zlotu jest Miasto Płock, a organizatorem imprezy Strefa126.pl, sekcja motoryzacyjna Towarzystwa Przyjaciół Płocka i Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Mazowieckiego.

Bazą zlotu będzie ośrodek Wypoczynkowy Relaks w Zdworzu. Na terenie miasta, pierwszego dnia zlotu od godziny 13.30 w okolicach Cotexu odbędzie się próba sprawnościowa w formule, która jest pewną innowacją, dlatego organizatorzy pozostawiają ten aspekt w tajemnicy.Drugi dzień imprezy upłynie pod banderą prezentacji pojazdów, które będą wystawione przy ulicy Nowy Rynek. Start pokazu o 13. Do tej pory swój udział w imprezie potwierdziło około 200 aut. Będą wystawiane wszystkie produkowane seryjnie modele fiata 126p oraz ich liczne modyfikacje. Swoje uczestnictwo zgłosili członkowie zespołu Maluch Trophy, serii wyścigowej maluszka oraz właściciel Jamnika, limuzyny zbudowanej na bazie Fiata 126p. Po raz pierwszy w 11-letniej historii zlotu, uczestnicy zlotu, jak i mieszkańcy Płocka będą mogli wybierać najładniejszego mechanicznego uczestnika zlotu, który w porozumieniu z wszystkimi najważniejszymi klubami miłośników tej marki otrzyma tytuł Malucha Roku 2014. Zgodnie z deklaracjami klubów, będzie to coroczny konkurs, a tytuł będzie przyznawany na następnych Ogólnopolskich Zlotach Fiata 126p.

Zlot to gratka dla wszystkich miłośników starej, polskiej motoryzacji, czekamy więc niecierpliwie na emocje związane z imprezą.
PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU