Internat doczekał się remontu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Internat przy ul. Norbertańskiej wreszcie doczekał się generalnego remontu. Obecnie w całym segmencie B trwają prace budowlane, montowana jest instalacja. Jak zmieni się budynek?

Prezydent Andrzej Nowakowski spotkał się z dziennikarzami na placu budowy internatu przy ul. Norbertańskiej. Budynek już od jakiegoś czasu straszył swoim wyglądem, zwłaszcza boczne elewacje. Z sufitów sypały się tynki, okna były nieszczelne, ściany obdrapane i pomazane. Instalacja elektryczna była stara i stwarzała zagrożenie. 2 listopada ubiegłego roku w budynku wybuchł pożar, nieco wcześniej w jednym z pokoi oderwał się spory kawał sufitu.

Kilka miesięcy temu pożar. A kiedy remont internatu?

Teraz ma się to wszystko zmienić. Remont rozpoczął się już 26 września, a zakończenie przewidziano na 28 lutego. Zaplanowano przebudowę wielobranżową oraz docieplenie części mieszkalnej internatu – segmentu B. Segment A został wyremontowany wcześniej (to część, w której mieszkają uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego). Do remontu wraz z termomodernizacją pozostanie łącznik i blok żywieniowy (segment C).

– Termomodernizacja obejmuje docieplenie ścian i docieplenie stropodachu z wymianą obróbek i orynnowania, docieplenie posadzek na parterze, remontem kominów, częściowej wymiany stolarki okiennej i drzwiowej. Przebudowa segmentu B obejmuje wymianę całości instalacji elektrycznej i teletechnicznej, sanitarnej oraz przebudowa i remont pomieszczeń – mówił na spotkaniu z dziennikarzami prezydent Andrzej Nowakowski.

Jak będzie wyglądać budynek?

Po przebudowie budynek nieco się zmieni. Na parterze powstanie 14 pokoi mieszkalnych wraz z łazienkami: 13 pokoi dwuosobowych oraz jeden jednoosobowy, dodatkowo znajdzie się pokój biurowy, kuchnia, pomieszczenie socjalne, a także magazyn pościeli brudnej i czystej. Pierwsze piętro zyska 15 pokoi mieszkalnych dwuosobowych z łazienkami, pokój cichej nauki, pralnia i kuchnia. Na drugim piętrze powstanie 16 pokoi dwuosobowych mieszkalnych z łazienkami.

Łączna powierzchnia użytkowa internatu w części B zajmie 1285,96 m2. Koszt według umowy – 2.084.240,00 zł brutto. Remont nie obejmie jednak wyposażenia internatu.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji