Internat doczekał się remontu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Internat przy ul. Norbertańskiej wreszcie doczekał się generalnego remontu. Obecnie w całym segmencie B trwają prace budowlane, montowana jest instalacja. Jak zmieni się budynek?

Prezydent Andrzej Nowakowski spotkał się z dziennikarzami na placu budowy internatu przy ul. Norbertańskiej. Budynek już od jakiegoś czasu straszył swoim wyglądem, zwłaszcza boczne elewacje. Z sufitów sypały się tynki, okna były nieszczelne, ściany obdrapane i pomazane. Instalacja elektryczna była stara i stwarzała zagrożenie. 2 listopada ubiegłego roku w budynku wybuchł pożar, nieco wcześniej w jednym z pokoi oderwał się spory kawał sufitu.

Kilka miesięcy temu pożar. A kiedy remont internatu?

Teraz ma się to wszystko zmienić. Remont rozpoczął się już 26 września, a zakończenie przewidziano na 28 lutego. Zaplanowano przebudowę wielobranżową oraz docieplenie części mieszkalnej internatu – segmentu B. Segment A został wyremontowany wcześniej (to część, w której mieszkają uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego). Do remontu wraz z termomodernizacją pozostanie łącznik i blok żywieniowy (segment C).

– Termomodernizacja obejmuje docieplenie ścian i docieplenie stropodachu z wymianą obróbek i orynnowania, docieplenie posadzek na parterze, remontem kominów, częściowej wymiany stolarki okiennej i drzwiowej. Przebudowa segmentu B obejmuje wymianę całości instalacji elektrycznej i teletechnicznej, sanitarnej oraz przebudowa i remont pomieszczeń – mówił na spotkaniu z dziennikarzami prezydent Andrzej Nowakowski.

Jak będzie wyglądać budynek?

Po przebudowie budynek nieco się zmieni. Na parterze powstanie 14 pokoi mieszkalnych wraz z łazienkami: 13 pokoi dwuosobowych oraz jeden jednoosobowy, dodatkowo znajdzie się pokój biurowy, kuchnia, pomieszczenie socjalne, a także magazyn pościeli brudnej i czystej. Pierwsze piętro zyska 15 pokoi mieszkalnych dwuosobowych z łazienkami, pokój cichej nauki, pralnia i kuchnia. Na drugim piętrze powstanie 16 pokoi dwuosobowych mieszkalnych z łazienkami.

Łączna powierzchnia użytkowa internatu w części B zajmie 1285,96 m2. Koszt według umowy – 2.084.240,00 zł brutto. Remont nie obejmie jednak wyposażenia internatu.

Podziel się:

1 komentarz

  1. Mieszkaniec . na

    Szkoda że w czasie remontu nikt się nie zainteresował ich prawidłowym przeprowadzeniem, a nie zatruwaniem życia pobliskim mieszkańcom poprzez nieprawidłowo prowadzone prace remontowe. Tumany pyłu unoszące się w czasie rozbiórki ścian wewnątrz budynku, z których gruz wyrzucany był z drugiego piętra bezpośrednio z taczek na parter. Docieplanie ścian przeprowadzane było bez zabezpieczenia przed pylącym styropianem. Po całym osiedlu domków jednorodzinnych fruwały drobinki styropianu. Wszędzie było biało niczym po opadach śniegu.
    Ale cóż okoliczni mieszkańcy , najważniejsze że internat jest remontowany, a bałagan to wtórna sprawa.
    Gdzie w tym wszystkim jest inwestor oraz inspektor nadzoru.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji