REKLAMA

I znów medal Wojtka Bógdała na mistrzostwach świata!

REKLAMA

Wojtek Bógdał już nie raz zrobił niespodziankę swoim kibicom, zwyciężając w różnego rodzaju mistrzostwach motoparalotniowych. I tym razem nie zawiódł – po tygodniu sportowych zmagań zdobył brązowy medal Motoparalotniowych Mistrzostw Świata w konkurencjach klasycznych, rozgrywanych na lotnisku Popham pod Londynem.

Nasz aktualny mistrz świata w slalomach motoparalotniowych zdobył tym samym kolejny tytuł i do pełni szczęścia brakuje mu jedynie tytułu mistrza w konkurencjach klasycznych (technika lotu, nawigacja, ekonomia).

Podczas ostatnich mistrzostw, które zakończyły się 27 sierpnia, Wojtek w konkurencjach nawigacyjnych i ekonomicznych był nie do pobicia, jednak pechowe lądowania na celność pozbawiły go złotego krążka. Niemniej, pilot z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej poprawił swój wynik sprzed dwóch lat, kiedy to na Mistrzostwach Świata, rozgrywających się na Węgrzech zajął 4. pozycję.

– Nie ukrywam, że liczyliśmy na złoto, dwa lata temu na Węgrzech Wojtek i wielu innych pilotów stracili punkty z powodu przestarzałych map, a teraz pechowe lądowania, w których Wojtek jest przecież bardzo dobry, pozbawiły go najwyższego miejsca na podium. Jest pewien niedosyt, ale trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata, to także powód do dumy – mówi Dariusz Bógdał, tata Wojtka.– Trzecie miejsce jest dla mnie sukcesem, ale nie jestem z tej pozycji do końca zadowolony – przyznaje Wojtek Bógdał. – Z jednej strony poprawiłem wynik z Węgier z 2014 roku o jedno oczko, a z drugiej nie trafiłem żadnego lądowania. Podczas wcześniejszych zawodów czy treningów, lądowania na celność nie były dla mnie żadnym problemem, tak teraz było 4 razy 0 pkt. Wystarczyło raz wylądować tak jak należy i miałbym złoto – śmieje się brązowy medalista.

Pomimo tego, dla Wojtka Bógdała był to bardzo dobry rok. Na Mistrzostwach Europy w Hiszpanii zdobył 2 razy srebrny medal indywidualnie w klasie PF1 i PL1, srebrny medal w sztafecie (Ficek, Nowicki , Romicki) oraz złoty w klasyfikacji narodowej podczas Mistrzostw Polski w Serocku. Na Mistrzostwach Świata w Anglii wywalczył brązowy medal indywidualnie w PL1, złoto drużynowo w PL1, a także brązowy medal w klasyfikacji narodowej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU