I ty możesz zostać przedsiębiorcą roku – Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płock włącza się w organizację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Od 14 do 20 listopada zaplanowano szereg konferencji i warsztatów dla osób, chcących poprowadzić własny biznes, jak i dla tych, którzy pragną  rozwinąć swoją firmę. 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to ruch społeczny na rzecz promowania przedsiębiorczości, zapoczątkowany w 2007 roku. Tegoroczna, IX edycja odbędzie się pod hasłami “Biznes jest dobry” i “Przedsiębiorczość jest dobra”, a jej myśl przewodnia to społeczna odpowiedzialności biznesu oraz przedsiębiorczość społeczna. Urząd Miasta Płocka jest koordynatorem lokalnej edycji wydarzenia.

W piątek, 4 listopada, w Staromiejskim Centrum Biznesu Przetwornia, zastępca prezydenta Jacek Terebus, dyrektor wydziału rozwoju i polityki gospodarczej miasta Aneta Pomianowska-Molak, w obecności prezesa Agencji Rewitalizacji Starówki Jacka Kozińskiego przedstawili harmonogram wydarzeń, związanych ze Światowym Dniem Przedsiębiorczości w Płocku.

– Płock włącza się w organizację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, ponieważ rolą miasta nie jest budowanie fabryk, nie jest zapewnianie miejsc pracy, ale próba kreowania takich warunków, w których przedsiębiorcy czy kolejne biznesowe przedsięwzięcia mogą się udać – wyjaśniał Jacek Terebus, zastępca prezydenta Płocka.

Plan wydarzeń

 • 11 listopada – Izba Gospodarcza Regionu Płockiego zaprasza 11 listopada 2016 na jubileuszowy, X Płocki Bal Niepodległościowy.
 • 14 listopada – oficjalna inauguracja Staromiejskiego Centrum Biznesu Przetwornia, godz. 10.30 – Warsztaty Poza strefę komfortu – od marzenia do sukcesu. Prowadzący: Dorota Mejri – trener biznesu z 18-letnim doświadczeniem. (ilość miejsc ograniczona – 40 osób)
 • 15 listopada, w godzinach 9.00 – 13.00 – Panel edukacyjny „Ja i przedsiębiorczość” organizowany przez Szkołę Wyższą im. Pawła Włodkowica w Płocku w jej siedzibie. Panel przeznaczony jest dla uczniów klas maturalnych płockich szkół.
 • 15 listopada, od godz. 10.30 – warsztaty biznesowe i konferencja pn. „Przedsiębiorcza Kobieta organizowana przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Płocku – goście: Agata Słowińska, ekspert w obszarze sprzedaży i komunikacji z klientem oraz p. Marta Kowalska, redaktor naczelna portalu ELLE.Pl
 • 15 listopada, o godz. 18.00 – spotkanie z cyklu Plockamp pod hasłem: “Rozwój kompetencji cyfrowych i biznesowych sposobem na pobudzenie rynku pracy w regionie”
 • 16 listopada – spotkanie „Płockie oblicza ekonomii społecznej” w Centrum Organizacji Pozarządowych zorganizowane przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
 • 16 listopada, o godz. 12:00 – w PWSZ w Płocku otwarcie Pracowni Przedsiębiorczości; spotkania, zajęcia warsztatowe „Zmiana jako stały element życia zawodowego”, w punkcie konsultacyjnym do dyspozycji studentów i absolwentów będzie doradca zawodowy.
 • 16-17 listopada – konferencja naukowo-techniczna pn. „Aktualne problemy naukowo-techniczne budownictwa” w ramach IV Forum Budowlanego organizowanego przez Instytut Budownictwa płockiej filii Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie odbędzie się w Auli Gmachu Głównego PW Filii w Płocku przy ul. Łukasiewicza 17.
 • 17 listopada – Debata przedsiębiorców z udziałem uczniów gimnazjum pn. „Zawód czy ogólniak? – oto jest pytanie!” oraz „Przedsiębiorczo w przyszłość!”. Spotkanie organizowane jest przez Izbę Gospodarczą Regionu Płockiego.
 • 18 listopada, godz. 10.30 – spotkanie w ZUS w Płocku organizowane przez ZUS i IGRP.
 • 18 listopada – zajęcia warsztatowe z zakładania i prowadzenie biura rachunkowego oraz pierwszych kroków na rynku pracy. Organizatorem jest PWSZ. W punkcie konsultacyjnym do dyspozycji studentów i absolwentów będzie doradca zawodowy.
 • 19-20 listopada – konferencja liderów przedsiębiorczości: Biznes Level UP w siedzibie PPP-T. Konferencja podzielona jest na dwie części. Pierwszego dnia odbędzie się pięć wykładów oraz panel warsztatów symultanicznych, m.in. Story w pracy lidera; Keep it simple –train your team with. W drugim dniu odbędą się dwa, równoległe, sześciogodzinne warsztaty, m.in Action learning.
 • 21, 23 i 25 listopada – seanse „Ziemi Obiecanej” Andrzeja Wajdy, filmu „Szef” Jona Favreau oraz arcydzieło Charliego Chaplina „Dzisiejsze czasy” w Kinie za Rogiem.

Szczegółowe informacje będą dostępne na stronach i profilach facebookowych urzędu miasta (plock.eu oraz rozwojmiasta.plock.eu), a także na stronach organizatorów poszczególnych wydarzeń.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji