REKLAMA

Hop przez przeszkodę – przyjeżdżajcie na rodzinne zawody w Łącku

REKLAMA

W pierwszy weekend czerwca, przy pięknej pogodzie, odbył się Memoriał Władysława Tomaszewskiego, czyli Łąck Cup 2015. Oprócz pokazu sprawności jeźdźców i piękna ruchu koni w biegu, organizatorzy zadbali o zabawę dla całych rodzin.

Hipodrom Stada Ogierów w Łącku zamienił się 6 czerwca w wielki plac rozrywki. Sześć konkursów, o różnym stopniu trudności, zapewniło widzom piękne widowisko. Dla spragnionych innych wrażeń dzieci, przygotowano dmuchane place zabaw, kule na wodzie czy trampolinę. Dla spragnionych w dosłownym sensie, do dyspozycji były stoiska z lodami, goframi, napojami, ale i potrawami na gorąco.

PowiązaneTematy

Była też okazja do obejrzenia i kupienia rękodzieł rzemieślników, w tym również o tematyce stricte konnej. Jednak największe emocje wywoływały konkursy i… same konie. – Mamo, popatrz, koniki nam się kłaniają – wołała podekscytowana dziewczynka, obserwując ceremonię dekorowania koni po pierwszych konkursach.

Rozczulenie wśród widowni wywołał pokaz woltyżerki najmłodszej sekcji działającej w Klubie Jeździeckim „Łąck”, pod opieką Katarzyny Skierkowskiej. Maluchy radziły sobie dzielnie, wykonując skomplikowane ewolucje w trakcie jazdy koniem Gang, dla którego był to ostatni występ publiczny i jednocześnie pożegnanie z woltyżerką.

Dyrektorem zawodów jest Adam Mazurkiewicz, Prezes Stada Ogierów w Łącku, a występy poszczególnych zawodników oceniała komisja sędziowska w składzie: Sędzia Główny Joanna Gawłowska, Sędzia WZJ Krzysztof Niecko oraz Sędziowie – Paweł Sojecki i Wojciech Frankowski. Gospodarzem toru jest Mieczysław Podgórski. Łączna pula nagród na zawodach Łąck Cup 2015 wynosi 15 tys. zł.

Łąck Cup w sobotę zaplanowano do godz. 19, kiedy to organizatorzy zapraszają na wspólne ognisko przy hali Stada Ogierów.

Natomiast jeśli ktoś nie zdążył w sobotę, jeszcze więcej atrakcji czeka 7 czerwca.
Od godziny 9:
– Konkurs nr 1, wys. 60/70 cm, o Puchar Nadleśniczego Łącka,
– Konkurs nr 2, wys. 80 cm, o Puchar Wójta Gminy Łąck
– Konkurs nr 3, wys. 100 cm, o Puchar Starosty Płockiego
– Konkurs nr 4, wys. 110 cm, o Puchar New Holland Polska
O godz. 13: Występ woltyżerki
O godz. 13.30: Pokaz Husarii
Od godz. 14:
– Konkurs nr 5, wys. 120 cm, o Puchar Posła Ziemi Płockiej Piotra Zgorzelskiego
– Konkurs nr 6 Grand Prix Łąck Cup 2015, wys. 130 cm o Puchar Prezesa ANR.