Gwiazdy lekkiej atletyki za tydzień w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W środę, 4 czerwca, odbędzie się druga edycja mytingu lekkoatletycznego – Orlen Cup. Impreza, podobnie jak rok temu, odbędzie się na rynku Starego Miasta. 

Tegoroczne wydarzenie ma rangę Europejskiej Federacji Lekkiej Atletyki. Orlen Cup został przypisany do kategorii Special Premium, czyli mityngów z ograniczonym programem. Ubiegłoroczny debiut został pozytywnie przyjęty w świecie lekkiej atletyki. Eksperci twierdzą, że impreza zajmuje 14. miejsce w Europie i 2. w Polsce wśród lekkoatletycznych imprez.

– W tym roku Orlen Cup zapowiada się równie obiecująco, jeżeli chodzi o poziom sportowy, co poprzednia edycja – zapowiada dyrektor mityngu, Jacek Koziński. – Twarzą imprezy będzie dwukrotny mistrz olimpijski, Tomasz Majewski. Żeby zapewnić wspomniany wysoki poziom konkursu kulomiotów, trzeba zapewnić naszemu championowi godnych rywali, rozmowy trwają – zapewnia Koziński.

4 czerwca w Płocku zobaczymy Dawida Storla, srebrnego medalistę ostatnich Halowych Mistrzostw Świata w Sopocie oraz srebrnego medalistę z Londynu. Niemiecki kulomiot jest także aktualnym mistrzem świata. Nie zabraknie wysportowanych kobiet. W konkursie damskiego skoku wzwyż, obok złotej medalistki olimpijskiej z Aten, Jeleny Slesarenko, wystartuje ubiegłoroczna mistrzyni Polski, czwarta zawodniczka Halowych Mistrzostw Świata z Sopotu, Justyna Kasprzycka. Pozostałe zawodniczki na razie są niespodzianką, ale z pewnością konkurs skoku wzwyż będzie równie ciekawy, jak konkurs kulomiotów.

Przed emocjami związanymi z drugą edycją Orlen Cup, odbędą się II Otwarte Mistrzostwa Płocka w skoku wzwyż dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zawody poprowadzi aktualny rekordzista Polski, medalista igrzysk olimpijskich, wielokrotny medalista mistrzostw europy i świata, Artur Partyka.

– Tegoroczne zawody odbywają się w szczególny dzień, jest to 25. rocznica pierwszych wolnych demokratycznych wyborów – mówi Jacek Koziński. – Pragniemy uczcić ten dzień i zaakcentować naszą demokratyczną postawę najlepiej jak potrafimy, czyli na sportowo. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „25 lat wolności”. Niech nasze zawody będą hołdem dla wszystkich, dzięki którym żyjemy dziś w wolnym kraju – podkreślił.

Rozgrywki młodzieży rozpoczną się o godzinie 9, natomiast mistrzowie kunszt swoich umiejętności będą prezentować od godz. 17

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji