REKLAMA

Stu sportowców na miniigrzyskach niepełnosprawnych

REKLAMA

W czwartek, na stadionie miejskim w Płocku, odbyły się Miniigrzyska Osób Niepełnosprawnych. Wzięło w nich udział ponad 100 sportowców.

PowiązaneTematy

– Sport to jedna z fantastycznych możliwości spędzania czasu wolnego, a także okazja do rywalizacji fair play – powiedział prezydent miasta, Andrzej Nowakowski. – Życzę wam niezapomnianych wrażeń, radości ze spotkania i  wspaniałej zabawy – dodał podczas uroczystego otwarcia mini igrzysk.

Uczestnicy mogli wystartowali w biegach na 100 i 400 metrów, mogli sprawdzić się w rzucie piłką lekarską lub piłeczką palantową i w skoku w dal. Każda konkurencja powodowała ogromne emocje wśród kibiców, którzy licznie stawili się na stadionie. Dla nich również przygotowane były atrakcje, m.in. malowanie wielkiej wiewiórki – maskotki zawodów, warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowane przez WOPR. Mogli też wsiąść do wozu strażackiego i łodzi ratunkowej. Natomiast największe zainteresowanie wzbudziło pojawianie się na stadionie piłkarzy nożnych Wisły Płock, którzy pokazali żonglerkę piłką. Nafciarze przeprowadzili też konkurs strzelania goli.Po zakończeniu zmagań sportowych zawodnicy otrzymali nagrody, pamiątkowe medale i dyplomy ufundowane przez Urząd Miasta. Po wielu atrakcjach uczestnicy mini igrzysk wraz z kibicami zaproszeni zostali do wspólnego grillowania oraz na słodki poczęstunek.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU