REKLAMA

Grunwald polskiego freestyle-u. Dzisiaj bitwa! [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W piątek, 1 sierpnia, płocką plażę nad Wisła opanuje rap. Z tej okazji odbyło się w czwartek spotkanie, wprowadzające nas w klimat i szczegóły festiwalu.

Tegoroczny line-up imprezy świadczy o jednoznacznym rozwoju Polish Hip-Hop Festival. Patrząc w niego mamy wrażenie, że jeden artysta jest po prostu lepszy od drugiego, bo jak inaczej mówić o Eldo, Tede czy Moleście zestawionej z Sitkiem, Mesem czy VNMem. Dla fanów tej muzyki – po prostu szał.

Prowadzeniem imprezy zajmie się legendarny Wujek Samo Zło, obecny na czwartkowym śniadaniu prasowym, osoba mająca wielki udział w rozwoju kultury Hip-Hop w Polsce. Obecny był również Mateusz Natali. Warto wspomnieć, że poza wymiarem muzycznym, PHHF niesie ze sobą wyższe cele. – Organizatorom festiwalu należą się ogromne podziękowania za to, że fundacja może być na festiwalu i propagować ideę dawstwa – mówił Rafał Młodzikowski z fundacji DKMS. – Wszystko jest proste, tylko trzeba przekonać o tym ludzi. W zeszłym roku na festiwalu udało się zarejestrować 130 osób, a wśród nich jeden stał się rzeczywistym dawcą, darując komuś życie – dodał.

[button href=”http://petroecho.pl/druga-plocka-bitwa-freestylowa-rozpoczeta-film/” align=”center”]PHHF 2013 Bitwa – Filmy[/button]

– Polish Hip-Hop Festival wyrasta powoli na najważniejszą imprezę hip-hopową w naszym kraju – mówił Wujek Samo Zło. – Widzę, jak ta impreza się rozwija. Wydaje mi się, że jeżeli ten festiwal robiłby ktoś z zewnątrz, nie dałby tyle serca co Siwy. Wszyscy artyści dostrzegają profesjonalizm tej imprezy, którego brak w wielu innych wypadkach – dodała legenda polskiego hip-hopu. Wujek Samo Zło podkreślał także, że Polish Hip-Hop Festival miał kluczowe znaczenie dla rozwoju kariery młodych talentów. – Polish Hip-Hop Festival przy swojej pierwszej edycji wypromował artystów, których publiczność po raz pierwszy widziała w Płocku, a dziś są na tym festiwalu już jako znani artyści – wyjaśnił.

– Aż tak zdeterminowany nie jestem – powiedział prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski, gdy Wujek Samo Zło opowiedział o oczekiwaniach fanów na występ prezydenta podczas PHHF. Do rapowego debiutu prezydenta w trakcie festiwalu więc raczej nie dojdzie.[button href=”http://petroecho.pl/wielki-powrot-freestylowej-bitwy-zdjecia/” align=”center”]PHHF 2013 Bitwa – Zdjęcia[/button]

Obserwując wypowiedzi internetowe na temat płockiej imprezy, można natknąć się na opinie mówiące o wyższości PHHF nad czeskim Hip-Hop Kempem, który tradycją i zasięgiem skupia całą Europę. – Są na pewno podobieństwa, bo w Czechach tak samo organizowali tę imprezę od zera hip-hopowcy – mówił Wujek Samo Zło. – W Płocku na polu namiotowym tworzy się wspaniała atmosfera i na pewno brakowało takiej imprezy, ale możemy mówić o tym, że mamy swój Hip-Hop Kemp tym bardziej, że są bardzo poważne plany na rozwój imprezy – dodał. Wtórował mu Mateusz Natali: – Festiwal jest oddzielnym mikroświatem.

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Polish Hip-Hop Festiwal to dowód na zmianę świadomości w polskim rapie. Jeszcze 5 lat temu mówiono o tym, że nie da się zorganizować takiej imprezy w Polsce, bo skończyłoby się to na wojnie pomiędzy fanami różnych nurtów rapowych. – Środowisko i scena różnicuje się i nie ma już takiej jednotorowości – mówił Natali. – Wchodzą do Polski coraz bardziej świeże trendy z Ameryki, które jeszcze dodatkowo się mieszają. Jakkolwiek by to nie brzmiało, w polskim hip-hopie każdy znajdzie coś dla siebie i to przekłada się na festiwale – dodał ekspert. Na pytanie odpowiedział nam także Wujek Samo Zło. – Jeżeli spojrzeć na hip-hopowe imprezy, nie ma tam przemocy i bijatyk. W zeszłym roku ochrona nie miała wręcz co robić pod tym względem. Spokojnie rodzice mogą wysyłać tu swoje dzieci – zapewniał.

Polish Hip-Hop Festiwal niesie za sobą wiele atrakcji. Inauguracja głównej imprezy już jutro, a jeszcze w czwartek rozpoczną się eliminacje do bitwy freestylowej, z której relację zobaczycie na PetroNews.pl – jednego z patronów medialnych imprezy.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Dawid says:

    Siwy z 1.8L tam nie pasuje, nie zna sie na rapie a na hiphopolo nie potrafi freestylowac taki z niego raper jak z koziej dupy traba !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU