REKLAMA

Grudniowe koncerty i sylwester z płocką orkiestrą [FILM]

REKLAMA

Grudzień z Płocką Orkiestrą Symfoniczną zapowiada się niezwykle ciekawie. Muzycy zaprezentują online tradycyjny Koncert Kolęd, będą też Wędrówki po pięciolinii oraz prawykonanie „Taka przestrzeń” Janusza Stalmierskiego. Orkiestra zakończy rok z przytupem koncertem sylwestrowym.

Grudniowe koncerty POS w tym roku nie mogą odbyć się w tradycyjnej formie, ale nie oznacza to, że melomani nie będą świętować tegorocznego sylwestra wraz z płockimi symfonikami. W repertuarze nie zabraknie także „Koncertu Kolęd” i świątecznego wydania „Wędrówek po pięciolinii”.

Niezwykłym wydarzeniem będzie prawykonanie kompozycji prof. Janusza Stalmierskiego pod tytułem „Taka przestrzeń” na flet, wibrafon i smyczki. Kompozytor ma w swoim muzycznym dorobku wiele dzieł, zarówno z dziedziny wokalno-instrumentalnej, jak i teatralnej.

11 grudnia o godzinie 19 odbędzie się transmisja online z „Koncertu Kolęd„. Podczas tegorocznego wydarzenia będzie można usłyszeć najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, jak: „Frosty the Snowman”, „Let it Snow!”, „The Christmas Song”, „White Christmas”.

Podczas koncertu pojawi się też wiele innych kolęd w interpretacji wokalnej Katarzyny Łaski, która w zeszłym roku zaśpiewała przed oscarową publicznością. U boku artystki zaśpiewa także Łukasz Talik, a płockich symfoników poprowadzi dyrygent Sławomir Chrzanowski.

Katarzyna Łaska to pierwsza polska wokalistka, która zaśpiewała na Oscarowej Gali w Dolby Theatre w Los Angeles. Znana również warszawskiej widowni z Teatru Muzycznego Roma. Od października 2017 roku w Teatrze Muzycznym w Łodzi, można zobaczyć Kasię w legendarnym Les Miserables, gdzie wciela się w postać Fantine.

Artystka użyczyła swojego głosu wielu postaciom z filmów i seriali animowanych takich jak: „Mała Syrenka”, „Wielki powrót Piotrusia Pana”, „Pszczółka Maja: Miodowe Igrzyska”, „My Little Pony”, „Winx”, „Piękna i Bestia”, „Sekretne życie zwierzaków domowych”, czy „Wyprawa na księżyc”, jako Boginii Księżyca Chang’e.

W nagrodzonym Oscarem oraz Złotym Globem filmie Disneya „Kraina Lodu” zaśpiewała jako Elsa piosenkę „Mam tę moc”, która w wersji oryginalnej również została nagrodzona Oscarem w kategorii „Najlepsza piosenka”. W rok po premierze filmu Katarzyna Łaska otrzymała Złotą Płytę za album w polskiej wersji językowej.

– O naszej najmłodszej publiczności także pamiętamy. Mikołaj już wyruszył w drogę, lecz tym razem samochodem – zapewnia Płocka Orkiestra Symfoniczna.

13 grudnia o godzinie 11.15 odbędzie się kolejny koncert online z cyklu „Wędrówki po pięciolinii„.

W świątecznej odsłonie wędrówek „Mikołaj jedzie samochodem! – transmisja online” wystąpią: Monika Mulska – śpiew, Krzysztof Sadowski – trąbka, Leopold Sułkowski – Kornaus – puzon, Artur Pilch – fortepian, Łukasz Przykłocki – Skrzat, śpiew.

Grudniowy koncert to ilustracyjne zabawy ze zmiennym tempem, dynamiką i artykulacją. Pretekstem do muzycznych działań będą środki lokomocji, które zaproponujemy zmartwionemu brakiem śniegu na święta Mikołajowi. Pojedziemy razem z nim pociągiem, samochodem, rowerem, a nawet polecimy samolotem.20 grudnia o godzinie 19 będzie można obejrzeć online koncert „Muzyczne Prawykonania

Wykonawcy:

 • Leszek Szarzyński – flet
 • Adam Mieczykowski – wibrafon
 • Jakub Chrenowicz – dyrygent
 • Kwintet Smyczkowy Płockiej Orkiestry Symfonicznej
 • Robert Majewski – prowadzenie koncertu

Program:

 • W. Lutosławski – Uwertura smyczkowa
 • J. Stalmierski – „Taka przestrzeń” na flet, wibrafon i smyczki (prawykonanie)
 • M. Karłowicz – Serenada op. 2 na orkiestrę smyczkową

Współorganizacja: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

31 grudnia o godzinie 18 odbędzie się „Sylwester z orkiestrą

Wykonawcy:

 • Agnieszka Przekupień – wokal
 • Janek Traczyk – wokal
 • Piotr Sułkowski – dyrygent
 • Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego
 • Paweł Sztompke – prowadzenie koncertu

Program:

Najpopularniejsze piosenki z musicali i filmów muzycznych takich jak: „Love Story”, „Upiór w operze”, „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, „Śniadanie u Tiffany’ego”, „Grease”, „West Side Story”, „New York, New York”, „Mamma Mia”, „Casablanca”.

W grudniowych koncertach można uczestniczyć, oglądając transmisję online na platformie live.bilety24.pl.

Bilety na transmisję online można zakupić:

Więcej informacji o koncertach można znaleźć na stronie internetowej Płockiej Orkiestry Symfonicznej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama


REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU