Głos radnych w sprawie CETA do Premiera

0

Radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego przyjęli stanowisko, w którym sprzeciwiają się planom, dotyczącym podpisania kompleksowej umowy gospodarczo-handlowej CETA pomiędzy Unią Europejską a Kanadą. Radni podkreślają, że umowa wiąże się z wieloma zagrożeniami.

Stanowisko radnych zostanie przekazane Prezesowi Rady Ministrów. Marszałek Adam Struzik twierdzi, że najważniejszym z zagrożeń jest zaburzenie systemu prawnego, w którym arbitraż daje wielkim korporacjom prawo domagania się zysków wobec państw członkowskich.

Wyraża też obawę, że w wyniku tej umowy Unia może stracić ponad 200 tys. miejsc pracy. Jego zdaniem, zagrożenie wiąże się również z m.in. jakością produktów żywnościowych. Dotyczy to Kanady, gdzie dopuszczana jest żywność modyfikowana genetycznie, m.in. jabłka.

mag

Czy powinniśmy bać się CETA?

Podziel się.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać

Płocki Styl Paulina_Snapseed

Jesień zadomowiła się na dobre, co widać chociażby po strojach płocczan. Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice naszego miasta, aby wybrać osoby, które dostosowały się do zmian w pogodzie nie tylko pod kątem chłodniejszej aury, ale i mody. Zobaczcie kolejny odcinek “Płockiego stylu”.


Ostatnie Informacje