REKLAMA

Fortum: Rozgrzewająca ławeczka będzie na pewno

REKLAMA

Grzejąca ławeczka ma być ulokowana w Płocku przy pomniku Bolesława Krzywoustego. Postawi ją firma Fortum. Podobne ławeczki stoją już w innych miastach.

Ta dość niezwykła inicjatywa miała mieć swój finał późną wiosną ubiegłego roku. Niestety, ze względu na czynniki niezależne od wykonawców, trzeba było ją przenieść na kolejne miesiące. Na razie nie wiadomo, kiedy w końcu płocczanie z niej skorzystają. Ale jedno jest pewne: – Ławeczka będzie – podkreśla biuro prasowe firmy Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o.

– Nie zrezygnowaliśmy – zapewnił Jarek Ławrecki, dyrektor ds. komunikacji Biura Prasowego Fortum. – Mamy opóźnienie związane z zasilaniem w energię. Pracujemy, by zainstalować ławeczkę jak najszybciej, ale nie jestem w stanie podać terminu – wyjaśnił.

Rzecznik dodał również, iż grzejąca ławeczka dla Płocka to wkład firmy w przestrzeń miejską. – Ale przede wszystkim to sygnał dla mieszkańców, że jesteśmy z nimi nie tylko w domach, dostarczając ciepło, lecz także na ulicach w mroźne dni – podkreślił.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Dzięki ławeczce, podczas chłodniejszych dni każdy mieszkaniec będzie mógł się przez chwilę ogrzać. We wnętrzu ławki zamontowane są maty grzewcze oraz sterowniki, które w zależności od temperatury powietrza i pory dnia, kontrolują funkcję ogrzewania i tym samym optymalizują pobór energii. Ławka jest wykonana z aluminium podlegającego w 100 proc. recyklingowi oraz wyposażona w ciepłe oświetlenie LED-owe, stanowiące źródło światła o niskim poborze energii.W Polsce stoi już 5 grzejących ławeczek – we Wrocławiu, Częstochowie, Zabrzu i Bytomiu.

Pomysł na akcję powstał w Polsce, choć inspiracje zaczerpnięto ze Szwecji, gdzie Fortum było organizatorem inicjatywy: „Oświetlmy Sztokholm”. Mieszkańcy wybierali najciemniejsze miejsca Sztokholmu, które wymagały oświetlenia.

– Tamtejsza inicjatywa spotkała się z dużą przychylnością mieszkańców i zainspirowała nas do działań w Polsce – dodał Jarek Ławrecki z Biura Prasowego Fortum.

Podczas opracowania projektu, zadbano nie tylko o estetykę, ale również o ekologię. Projektanci ławki – Katarzyna i Wojciech Sokołowscy z firmy Sokka zadbali, aby konstrukcja łączyła estetykę z funkcjonalnością, ze szczególnym uwzględnieniem materiałów i technologii, które w minimalnym stopniu wpływają na środowisko.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU