REKLAMA

Fenomenalny występ Kubicy w European Le Mans Series

REKLAMA

Po zakwalifikowaniu się na 5. pozycję startową do wyścigu na Red Bull Ringu w European Le Mans Series, kierowcy ORLEN Team WRT wywalczyli 1. miejsce. Perfekcyjna jazda Kubicy w deszczu zagwarantowała kolejne zwycięstwo.

W niedzielę, 16 maja, podczas drugiego wyścigu w sezonie European Le Mans Series zespół ORLEN Team WRT liczył na walkę o kolejne zwycięstwo. Kierowcom udało się uzyskać 5. pozycję startową, która dawała szansę na powtórzenie wyniku z pierwszego wyścigu.

Dzięki doskonałej jeździe kierowcy Yifei Ye, auto o numerze 41 należące do ORLEN Team WRT wysunęło się na 2. pozycję. Najlepszemu polskiemu kierowcy wyścigowemu przyszło zmierzyć się z walką o zwycięstwo w strugach deszczu.Doświadczenie i talent Roberta Kubicy pozwoliły mu perfekcyjnie pojechać w bardzo trudnych warunkach. Polak wysunął się na prowadzenie i zyskał znaczną przewagę nad rywalami.  Zwycięstwo ORLEN Team WRT przypieczętował Louis Deletraz, który dobrze wykorzystał wypracowaną przez Kubicę przewagę i dowiózł pierwsze miejsce do mety.

W ten sposób debiutujący ORLEN Team WRT wywalczył drugie zwycięstwo w European Le Mans Series i umocnił swoją pozycję lidera w klasyfikacji generalnej. Zespół Roberta Kubicy po zdobyciu łącznie 50 punktów wyprzedza o 19 punktów znajdujący się na drugim miejscu G-Drive Racing.

fot. w-racingteam.com

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU