REKLAMA
REKLAMA

Farsa z Bończakiem niedługo w teatrze

REKLAMA

W Teatrze Dramatycznym rozpoczęły się próby do nowego spektaklu, w którym wystąpią m.in. Jerzy Bończak i Grażyna Zielińska. Prapremiera zapowiadana jest na 5 stycznia.

Nowe przedstawienie płockiego teatru jest nowe pod każdym względem. „Chwila nieuwagi” to sztuka angielskiego autora Iana Ogilvy, która nie została jeszcze wystawiona na żadnej scenie na świecie. Właśnie w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego, 5 stycznia 2014 roku odbędzie się światowa prapremiera. Reżyserem spektaklu jest Jerzy Bończak i jego ujrzymy również w jednej z ról. Na scenie zobaczymy także Grażynę Zielińską, Orianę Soikę (gościnnie), Jacka Mąkę, Łukasza Mąkę i Mariusza Pogonowskiego. Niepowtarzalną okazję obejrzenia farsy we wcześniejszym terminie będą mieli widzowie, którzy zdecydują się spędzić w teatrze noc sylwestrową.

PowiązaneTematy

„Chwila nieuwagi” to historia Waltera, 35-letniego neurotycznego księgowego. Walter jest bezgranicznie oddany pracy, bez znajomych i życia prywatnego. Spokojny, zasadniczy i pełen lęków. W telefonie ma tylko cztery numery: matki, policji, szpitala i centrum chorób zakaźnych. Nigdy nie zrobił nic wbrew przepisom. Wystarczyła jednak… chwila nieuwagi, aby zagroził rosyjskiemu mafiosowi ujawnieniem jego przestępstw i zażądał od niego miliona funtów.

Od tego momentu w życiu Waltera dzieją się nieprawdopodobne rzeczy. Ktoś spada z nieba wprost do jego ogrodu, brudny bezdomny nie chce opuścić jego salonu, pruderyjna sekretarka składa mu lubieżne propozycje, a policjant nie wierzy w ani jedno jego słowo. W dodatku z wizytą wpada mama. Czy to przypadkiem nie jest sprawka diabła? Zabawę czas zacząć!