REKLAMA

Etykiety na stacjach ORLENU będą zasilane światłem z fotowoltaiki

REKLAMA

Innowacyjną technologię zasilania etykiet cenowych światłem, pochodzącym z zasilania fotowoltaicznego zastosował PKN ORLEN na jednej ze stacji w Warszawie. To pierwszy etap rozwoju tej technologii, dzięki której lepiej widoczne będą m.in. informacje o promocjach czy akcjach lojalnościowych.

Koncern podpisał list intencyjny o współpracy z firmą Saule Technologies. To właśnie ta firma opracowała i produkuje pierwsze na świecie etykiety zasilane światłem, czyli wykorzystujące perowskitowe ogniwa fotowoltaiczne. Będą one testowane w sklepie na stacji ORLEN w Warszawie. To rozwiązanie umożliwi zdalne zarządzanie wyświetlanymi na tych etykietach komunikatami, skróci więc czas opisywania produktów, a tym samym przyspieszy i zwiększy ich dostępność dla klientów.

Jak mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN, realizacja projektów badawczo-rozwojowych oraz wykorzystywanie innowacyjnych rozwiązań są już na stałe wpisane w misję budowania multienergetycznego koncernu, o silnej pozycji na międzynarodowym rynku.

– Współpraca ze spółkami technologicznymi pozwala nam budować przewagę konkurencyjną i rozwijać się zgodnie z celami strategicznymi, które zakładają m.in. wykorzystanie niskoemisyjnych technologii. Jesteśmy liderem zmiany. Po raz kolejny więc sięgamy po najnowsze rozwiązania, aby tworzyć, rozwijać i wspierać naszą nowoczesną sieć stacji paliw – wyjaśnia Daniel Obajtek.Etykiety PESL (ang. Perovskite Electronic Shelf Label) wykorzystują dostęp do światła naturalnego lub sztucznego i nie mają nic wspólnego z tradycyjnymi bateriami. Jak podkreśla Koncern, ich energooszczędność wpisuje się w strategię PKN ORLEN, który priorytetowo traktuje kwestie zrównoważonego rozwoju i zmniejszenia oddziaływania na środowisko naturalne.

Innowacyjne etykiety wyposażone są w dwu- lub trójkolorowy wyświetlacz, na którym można pokazać zarówno tekst, jak i grafikę. Dzięki temu stanowią platformę dla reklam, anonsów o specjalnych ofertach czy akcjach lojalnościowych.

Fot. PKN ORLEN
Fot. PKN ORLEN
Fot. PKN ORLEN

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 1

  1. wstrząśnięty says:

    Wstrząsająca informacja, zwłaszcza, że ceny i tak już „biją” po oczach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU