Stado Ogierów w Łącku ponownie zgromadziło mistrzów skoków przez przeszkody. W miniony weekend odbyły się tam Halowe Zawody Ogólnopolskie. Emocji nie zabrakło – w finale konieczna była dodatkowa rozgrywka.

Stado Ogierów w Łącku Sp. z o. o. oraz Klub Jeździecki „Łąck” zaprosili wszystkich miłośników koni i skoków przez przeszkody w wykonaniu tych pięknych zwierząt, na zawody, które trwały aż trzy dni – od 18 do 20 listopada. Rozgrywane były w ujeżdżalni Stada, która zyskała niedawno wymianę dotychczasowego podłoża na piasek kwarcowy. Podłoże zostało położone w innowacyjnym systemie Ebbe und Flut. Inwestycję w błyskawicznym tempie zrealizowała firma Equisystem, której słów uznania na temat jakości podłoża nie szczędzili nawet startujący zawodnicy.

Pula nagród w ogólnopolskich zawodach wyniosła 20 tys. zł, a Sponsorem Głównym był PKN Orlen. W tych dniach rozegrane zostały jednocześnie Halowe Zawody Regionalne i Towarzyskie z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. W sumie w Łącku pojawiło się około 80 koni i nieco mniej zawodników, gdyż niektórzy startowali na kilku koniach.

W piątek, 18 listopada, rozegrały się Konkursy Zawodów Regionalnych i Towarzyskich, w tym konkurs nr T1, „open” (wys. 60 cm, zwykły), konkurs nr T2, „open” (wys. 80 cm, zwykły), konkurs nr T3, „open” (klasa L zwykły, wys. 100 cm), konkurs nr R4 (klasa P, wys.110 cm) oraz konkurs nr R5 (klasa N, wys. 120 cm, dwufazowy – zwykły, szybkości).

Podczas Konkursów Zawodów Ogólnopolskich, rozegrana została Mała Runda (klasa N, wys.120 cm), Średnia Runda (klasa C, wys. 130 cm) oraz Duża Runda (klasa CC, wys. 140 cm).

W sobotę, 19 listopada, odbył się dalszy etap Konkursów Zawodów Regionalnych i Towarzyskich, w tym konkurs nr T6, „open” (wys. 60 cm, zwykły), konkurs nr T7, „open” (wys. 80 cm zwykły), konkurs nr T8, „open”(klasa L 100 cm, zwykły), konkurs nr R9 (klasa P, wys.110 cm, dwufazowy – dokładności, zwykły) oraz konkurs nr R10 (klasa N, wys. 120 cm zwykły).

Konkursy Zawodów Ogólnopolskich rozgrywane były w zakresie: Mała Runda (klasa N, wys.120 cm), Średnia Runda (klasa C, wys. 130 cm) oraz Duża Runda (klasa CC, wys. 140 cm).

Najważniejsza część zawodów rozegrała się w niedzielę, 20 listopada. Już od godz. 10 odbywały się finały Konkursów Zawodów Regionalnych i Towarzyskich, czyli konkurs nr T11, „open” (wys. 70 cm, zwykły, wygrała Katarzyna Żuchowicka na Top Evita), konkurs nr T12, „open” (wys. 90 cm zwykły, wygrała Monika Powroźnik na Gafie), konkurs nr T13, „open” (klasa L 100 cm, zwykły, wygrała Anna Lemańska na Hellanii), konkurs nr R14 (klasa P, wys.110 cm, dwufazowy – dokładności, zwykły, wygrała Aleksandra Strońska na Fionie) oraz konkurs nr R15 (klasa N, wys. 120 cm zwykły, wygrał Beniamin Tomaszewski na Argentinie).

Ogromne emocje wśród publiczności wzbudził finał Konkursów Zawodów Ogólnopolskich.

W finale Małej Rundy (klasa N, wys.120 cm) dopiero po ostatnim przejeździe okazało się, że złoto otrzymał Michał Kubiak, który startował na Z-PILOT. Drugie i trzecie miejsce zajął Beniamin Tomaszewski na Cachadillo oraz Be Balou.

Finał Średniej Rundy (klasa C, wys. 130 cm) rozegrał się ponownie pomiędzy dwoma zawodnikami na trzech koniach. Zwyciężył Tomasz Patron na Galeonie, a drugie i trzecie miejsce znów zajął Beniamin Tomaszewski, tym razem na Contendro World oraz Venus.

W końcu nadeszła pora na finał – Grand Prix zawodów (klasa CC, wys. 140 cm). Była to bardzo trudna rywalizacja, rzadko której parze zawodników udawało się przejechać tor bez punktów karnych za zrzucenie belki. Osiągnęło to jedynie dwóch zawodników – Beniamin Tomaszewski i Michał Kubiak. Do końca nie było wiadomo jednak, że tak się stanie – Michał Kubiak jechał jako ostatni. Konieczna więc była dodatkowa runda – rozgrywka. Obydwaj zawodnicy zrzucili w niej po jednej belce, otrzymując po 4 punkty karne. Jednak to Beniamin Tomaszewski miał lepszy czas, i to właśnie reprezentant Klubu Jeździeckiego w Podkowie Leśnej na wałachu Duke zdobył puchar i nagrodę w wysokości 1.600 zł.

Drugie miejsce zajął Michał Kubiak, reprezentant Sobieski Jumping Team Gdańsk na klaczy o niebiańskim imieniu Galaktyka. Na trzecim miejscu uplasowała się Beata Szuber z klubu Jeździeckiego Bachmat, która pokonała tor przeszkód na ogierze Unique.

Nagrody w imieniu sponsora głównego, PKN Orlen, wręczały Wioletta Kulpa oraz Agnieszka Krzętowska. Sędzią głównym zawodów była Joanna Gawłowska, a towarzyszył jej Jan Limanowski i Beata Podgórna. Komisarzem zawodów były Karolina Chodkowska i Anna Witkowska.

– Zawody udały się, zawodnicy są zadowoleni i, co ważne, dopisała również publiczność – powiedział nam po dekoracji finalistów Wojciech Muczyński, prezes Stada Ogierów w Łącku. – Zapraszamy już na kolejne zawody, które odbędą się 17 i 18 grudnia – dodał prezes.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji