EchoSonda: Jak nas widzą w… Bydgoszczy

REKLAMA

Kontynuujemy naszą wyprawę po Polsce w poszukiwaniu opinii o naszym mieście. Tym razem wybraliśmy się do Bydgoszczy, największego miasta w województwie kujawsko-pomorskim,  leżącego nad rzeką Brdą i Kanałem Bydgoskim, którego wschodni fragment graniczy na Wiśle. Co bydgoszczanie wiedzą o Płocku?

Poprzednia sonda, którą przeprowadziliśmy w Warszawie, wzbudziła Wasze ogromne zainteresowanie. Część z czytelników wyśmiewa brak wiedzy warszawiaków, część zwraca uwagę na braki w promocji Płocka.

PowiązaneTematy

– Jestem z Płocka, a mieszkam teraz w Łodzi i jestem szczerze zaskoczona tą ankietą. Znaczy wiadomo, że warszawiaków interesują tylko oni sami, ale w Łodzi czy pod Łodzią spotkałam wiele osób, znających nasze festiwale jak Audioriver czy Reggaeland, czy osób, które nie były tu na festiwalu, tylko po prostu jakoś w wakacje i się tu bawili – pisze Aleks.

– Żal mi tych ludzi, bez przesady, ale żeby nie wiedzieć na mapie gdzie jest… ludzie z Warszawy. Mnie na geografii to położenia wszystkich większych miast uczyli, nie wiem co Ci ludzie mieli w szkole… – komentuje czytelnik o nicku Płock.

– Wydajemy miliony na promocję. Tylko, że wydawać kasę potrafi każdy. Nawet 8-latek. Zainwestować mądrze, to już zadanie dla fachowców i w moim mniemaniu aktualnie jest „zero dryfu” – podsumował Ratuszek.

Jakie opinie będą tym razem? Czy wypowiedzi przypadkowo zapytanych mieszkańców Bydgoszczy, miasta oddalonego o 160 kilometrów od Płocka, potwierdzą opinię płockiego ratusza czy „nieco skrajne” komentarze internautów? Co bydgoszczanie wiedzą o Płocku i czy słyszeli o naszych atutach? Zapraszamy na drugi odcinek EchoSondy z cyklu „Jak nas widzą w…”.