REKLAMA

Dzień Kuchni Polskiej już 7. raz. Będzie znów smacznie

REKLAMA

Od siedmiu lat w Płocku organizowany jest Dzień Kuchni Polskiej, na którym wzorują się już inne miasta w Polsce. W najbliższą sobotę płocczanie spotkają się ponownie, by świętować kolejne urodziny Polski. Jak podkreślają organizatorzy, warto Narodowy Dzień Niepodległości spędzić w sposób radosny, akcentując to wszystko, co nas łączy, a nie dzieli.

– „Dzień Kuchni Polskiej” jest od momentu swego powstania uzupełnieniem oficjalnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości – tłumaczy Cezary Supeł, pomysłodawca akcji. – To niedochodowe przedsięwzięcie społeczno-kulturalne, w myśl maksymy „przez żołądek do serca”, popularyzuje z okazji Narodowego Święta Niepodległości rodzime tradycje kulinarne i obyczajowe – elementy polskiego dziedzictwa kulturowego. To doskonała okazja, by w ten sposób rozpocząć obchody 100-lecia odzyskania niepodległości – tłumaczy.

Koordynowaniem tej akcji zajęła się Fundacja Vivat Polonia!, a współtworzą ją kawiarnie i restauracje, w których w tym dniu skosztujemy menu, składające się z dań kuchni polskiej, często w świątecznych, czyli niższych od oferowanych na co dzień, cenach. W tym roku dołączyły również płockie przedszkola i szkoły, w których podczas uroczystości podawane będą polskie potrawy, nawiązujące do Narodowego Dnia Niepodległości.

– To pomysł na prywatny i całkowicie osobisty wymiar świętowania 11 listopada. Świętowania polskiej niepodległości, poprzez udział tego dnia w uroczystym, urodzinowym, polskim obiedzie poza domem, w jednej z restauracji uczestniczących w akcji. W przeciągu sześciu minionych lat pomysł, na który, w przededniu 11 listopada 2011 roku, dało się namówić kilka lokali zlokalizowanych w Płocku przy jednej z ulic, rozrósł się do akcji o zasięgu międzynarodowym – przypomina Cezary Supeł, dodając, że to lokalne początkowo przedsięwzięcie, wzbudziło zainteresowanie w różnych miejscach Polski, a na „Dzień Kuchni Polskiej” zapraszały również restauracje w Żytomierzu i Chicago.

Lokalnym koordynatorem akcji organizowanej przez fundację VIVAT POLONIA! jest, jak w poprzednich latach, Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, która wspierać będzie lokale z Płocka i regionu.Przyłączyć się do akcji można kontaktując się z PLOT pod numerem telefonu 24 364-99-90 lub adresem e-mail: biuro@turystykaplock.eu lub bezpośrednio z Fundacją Vivat Polonia! pod adresem e-mail: kontat@vivatpolonia.pl.

Przygotowane na „Dzień Kuchni Polskiej” menu oraz najświeższe informacje i lokale uczestniczące w akcji znaleźć można na DzienKuchni.PL, a także na profilu akcji facebook.com/DzienKuchniPolskiej.

Warto podkreślić, że akcja przygotowywana jest społecznie, bez udziału sponsorów.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU