REKLAMA
REKLAMA

11 listopada w Płocku odbywały się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Płocczanie zebrali się w katedrze podczas mszy świętej za Ojczyznę, a później przed odwachem i na Starym Rynku.

Tradycyjnie już oficjalna część uroczystości odbywała się 11 listopada po mszy świętej przy Płycie Nieznanego Żołnierza, gdzie płocczanie oddawali hołd walczącym o Polskę.

– Historia jest nauczycielką życia. Zwłaszcza ta historia, którą pisze się krwią powstańców, ta historia, którą mierzy się krzyżami pod Monte Cassino – mówił prezydent Płocka, przypominając, jak łatwo stracić wolność. – Wolność jest krucha, o wolność trzeba dbać – podkreślał.O godzinie 12 przed ratuszem został odśpiewany cały Mazurek Dąbrowskiego, następnie organizatorzy zaprosili na degustację rosołu z gęsiny. Na mieszkańców w każdym wieku czekały atrakcje: gotowanie na żywo, kiermasz produktów, degustacja polskich jabłek i bigosu, a także koncert zespołu Alergen. Specjalne menu przygotowali również płoccy restauratorzy. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości smakować mogliśmy tradycyjne lub inspirowane polską kuchnią dania.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU