REKLAMA

W środę piknik pełen atrakcji z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

REKLAMA

15 sierpnia, oprócz uroczystych obchodów Święta Wojska Polskiego, w Płocku odbędzie się piknik rodzinny z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. To część ogólnopolskiej akcji „My Polacy 1918-2018”.

Płock jest jednym z 16 miast w Polsce, w którym 15 sierpnia odbędzie się piknik rodzinny z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Projekt „My Polacy 1918-2018” to największe wydarzenie związane z obchodami tej okrągłej rocznicy.

Częścią tego wydarzenia jest widowisko „Wolność we krwi”, wystawiane na placu Piłsudskiego w Warszawie, a transmitowane również w Płocku. Jego akcja skupia się wokół losów zwykłej polskiej rodziny, ukazanych w kontekście wybranych wydarzeń historycznych i ekonomicznych z lat 1918-2018. Pragnienie wolności, walka, marzenia o niepodległej Polsce, praca, zmysł przedsiębiorczy Polaków to tylko niektóre elementy scenariusza. W tle miłość, rodzina, tragedie nieodłącznie związane z pragnieniem normalnego życia w wolnej Polsce. To wszystko przeżywają bohaterowie widowiska.

W scenach fabularyzowanych wystąpią aktorzy i piosenkarze: Radosław Pazura, Katarzyna Dereń, Dominika Ostałowska, Mateusz Banasiuk, Kazimiera Utrata, Wiktoria Gąsiewska, Jerzy Grzechnik, Dariusz Jakubowski, Bogdan Kalus, Marek Molak, Natan Paszek, Mateusz Jakubiec, Przemysław Cypryański, Maria Tyszkiewicz, Joanna Moro, Franek Kalinowski, Marek Kaliszuk, Artur Chamski, Wojciech Banasik, Jacek Lenartowicz, Antek Scardinia, Marcin Rogacewicz, Robert Koszucki, Darek Kordek, Sebastian Cybulski, Jarosław Jakimowicz i inni.

Nie zabraknie też innych atrakcji. Na Starym Rynku w Płocku zaplanowano m.in. pokazy sprzętu wojskowego, straży pożarnej, wystawy i animacje dla całych rodzin. Na specjalnym stoisku pojawią się też produkty od PKN Orlen – kawa Stop Cafe, O! Soki z polskich sadów, O! Woda, a także jabłka i słodycze. Piknik zakończy właśnie transmisja z Warszawy spektaklu „Wolność we krwi”.

Strefa pikniku rodzinnego w Płocku

15 sierpnia 2018 r., Stary RynekGodzina 17

  • warsztaty i gry dla całych rodzin,
  • fotostudio i escape room,
  • bankowóz, pojazdy militarne, grupa rekonstrukcyjna,
  • stoisko NBP (zamiana monet okolicznościowych, kurs rozpoznawania autentyczności polskich banknotów, sejf z nagrodami),
  • stoisko Komendy Miejskiej Policji w Płocku (edukacja, informacja i bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz promocja służby w Policji),
  • stoisko Wojskowej Komendy Uzupełnień w Płocku oraz 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej,
  • stoisko I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Płocku (sprzęt wojskowy do ćwiczeń, pokaz wyszkolenia).

Godzina 20.30

  • transmisja „na żywo” z pl. Piłsudskiego w Warszawie widowiska „Wolność we krwi”, obrazującego sto lat, które minęło od odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Strefy pikników rodzinnych organizowane są też w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Wrocławiu, Zielonej Górze.

Partnerem organizowanego przez Narodowy Bank Polski projektu „My Polacy 1918-2018”, spektaklu „Wolność we krwi” oraz pikników rodzinnych jest PKN ORLEN.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU