REKLAMA

Dwa teatry w Teatrze Dramatycznym w Płocku

REKLAMA

Do niezwykłej sytuacji dojdzie w Teatrze Dramatycznym w Płocku. Na scenie przywołane do życia przez aktorów zostaną „Dwa Teatry” za sprawą sztuki Jerzego Szaniawskiego o tym tytule.

7 kwietnia w Teatrze Dramatycznym w Płocku będzie miała swoją premierę sztuka „Dwa Teatry” Jerzego Szaniawskiego, patrona płockiej sceny. Reżyserią przedstawienia zajął się dyrektor teatru Marek Mokrowiecki, scenografią Aleksandra Szempruch, a muzyką Krzysztof Misiak. Instalację wideo zrealizowała Agata Wałachowska, natomiast projekt plakatu wykonał Piotr Garlicki. Rolę asystenta reżysera pełni Szymon Kołodziejczyk.

Wyjątkowe przedstawienie, komedia w trzech aktach, opowiada historię dwóch teatrów, opartego o realizm teatru Małe Zwierciadło, który wystawia krótkie jednoaktowe sztuki i poetyckiego pełnego metafor Teatru Snów. Oglądając tę sztukę będzie można dodatkowo przekonać się jak wygląda „tworzenie teatru” od zaplecza.Dyrektor Marek Mokrowiecki zwrócił uwagę podczas konferencji prasowej na samą postać Jerzego Szaniawskiego, który był znanym i szanowanym przedwojennym twórcą. Po wojnie zwalczano go za „mglistość i niezrozumiałość” spektakli. Metaforyczność twórczości Szaniawskiego byłą niezgodna z ideą realizmu socjalistycznego, którą lansowały władze komunistyczne na obszarze Polski.

W dzień premiery „Dwóch Teatrów” będziemy obchodzili Światowy Dzień Teatru.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU