Dwa nowe ambulanse w Płocku

REKLAMA

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku otrzymał w pełni wyposażone, dwa ambulanse specjalistyczne ratownictwa medycznego.

Nowe karetki pogotowia to samochody volkswagen crafter, każdy o wartości 300 tys. zł, wyposażone w sprzęt medyczny, którego wartość wynosi ok. 250 tys. zł.

PowiązaneTematy

Przekazanie aut odbyło się 23 grudnia. W uroczystości wziął udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, który podziękował pracownikom pogotowia za ich poświęcenie i determinację w pracy na rzecz ochrony najwyższej wartości, jaką jest życie drugiego człowieka. Podkreślił również, że standardy ochrony zdrowia sukcesywnie wzrastają, a ratownicy dysponują coraz lepszym wyposażeniem, przez co mieszkańcy Mazowsza mogą liczyć na opiekę medyczną na najwyższym poziomie.

Podczas uroczystości, w której wzięli udział również przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego, powiatu płockiego, miasta Płocka i gmin, na obszarach których działa stacja, Dyrektor SPZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku, Lucyna Kęsicka, otrzymała z rąk wicestarosty Iwony Sierockiej wyróżnienie Starosty Płockiego „Dobry Gospodarz” za szczególne zasługi w zakresie promocji powiatu płockiego w kraju i na świecie w dziedzinach związanych z zadaniami powiatu.

Działalność SPZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowania Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku obejmuje powiaty: płocki, m. Płock, gostyniński, sierpecki, ciechanowski, płoński, mławski, nowodworski i żuromiński (800 tys. osób). Na tym obszarze działa 28 zespołów ratownictwa medycznego, w tym wodny zespół ratownictwa oraz dodatkowy zespół transportowy typu „N” do transportu noworodków.