REKLAMA

Drugi rezonans, nowoczesne USG i nowy oddział ginekologiczno-położniczy w szpitalu wojewódzkim

REKLAMA

Drugi rezonans magnetyczny będzie udostępniony dla pacjentów w szpitalu wojewódzkim w Płocku już w pierwszym kwartale przyszłego roku. Na zakup zostaną wykorzystane pozyskane w ostatnim czasie środki unijne.

Wkrótce na wyposażeniu placówki znajdzie się też nowy sprzęt do endoskopii – tor wizyjny oraz wideogastroskop. Wyposażenie sali operacyjnej wzbogaci się o mikroskop operacyjny, a pracownicy zakładu radiologii będą diagnozować pacjentów nowoczesnym, wielofunkcyjnym USG.

W szpitalu rozpoczęły się też inwestycje. Od dwóch tygodni trwa remont oddziału ginekologiczno- położniczego. Będzie on etapowany, aby oddział mógł cały czas funkcjonować. Zakończenie remontu planowane jest na koniec 2017 roku. Pomyślano też o poprawie i doposażeniu podjazdu dla karetek. Powstaną dwa dodatkowe stanowiska.

Za chwilę na Winiarach rozpocznie się także usprawnianie systemu informatycznego. Szpital wzbogaci się sprzętowo, przybędzie też aplikacji i nowych oprogramowań. Stanisław Kwiatkowski, dyrektor placówki zapowiada, że zmiany mają na celu poprawę jakości i przejrzystości dokumentacji.Na ukończeniu jest budowa dużej farmy baterii słonecznych do podgrzewania ciepłej wody.
Dyrektor podkreśla, że parametry ciepłoty wody są identyczne z tymi oferowanymi przez Fortum, a oszczędności duże. Placówka liczy, że zaoszczędzi od 500 do 700 tys. zł. rocznie. W szpitalu podkreślają, że w najbliższej perspektywie unijnej placówka będzie zabiegała o środki na odzyskanie energii z energii słonecznej i przetwarzania jej w energię elektryczną.

mag

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU