Domownicy na piętrze, a na dole złodziej okradał ich w najlepsze

ADVERTISEMENT

W środę policjanci z płockiej komendy zostali poinformowani o mężczyźnie, który usiłował okraść jeden z domów. Na miejsce wysłano patrol, funkcjonariusze zaczęli poszukiwania złodzieja.

– Informację otrzymaliśmy 5 lutego około godz. 18.20 – relacjonuje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. – Właściciel jednego z domów przy ul. Kopernika powiadomił nas, że ktoś właśnie próbował okraść jego dom. Na miejsce natychmiast skierowaliśmy patrol policji.

Okazało się, że w czasie gdy domownicy znajdowali się na piętrze swojego domu, złodziej otworzył sobie drzwi, które nie były zamknięte na klucz i zaczął przeszukiwać szafki w kuchni. Właściciel domu zaniepokojony odgłosami dobiegającymi z parteru, zszedł na dół i zauważył młodego mężczyznę – złodziej na jego widok uciekł.

PowiązaneTematy

Po przybyciu policjantów, właściciel dokładnie opisał im osobę, którą zobaczył, a funkcjonariusze rozpoczęli jego poszukiwania. Po jakimś czasie udało się odnaleźć mężczyznę, który odpowiadał przedstawionemu przez właściciela opisowi. – Aby być pewnym, że to właśnie ta osoba, poprosiliśmy właściciela domu o rozpoznanie i potwierdził on, że to właśnie ten mężczyzna próbował okraść jego dom – mówi rzecznik prasowy płockiej komendy. Niedoszły złodziej to 26-letni płocczanin. Policjanci zatrzymali go w policyjnym areszcie, a w czwartek zostanie on przesłuchany. – Za usiłowanie kradzieży w kodeksie karnym przewidziana jest kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ponownie apelują o zachowanie zasad bezpieczeństwa i zamykanie drzwi w domu, czy mieszkaniu nawet jeśli się w nim znajdujemy. – Nie dajmy wykorzystać sytuacji złodziejom i nie ułatwiajmy im „pracy” – apeluje Krzysztof Piasek.