REKLAMA

Do tej interwencji potrzebny był mocny sprzęt. Wyciągali ze stawu duże zwierzę [ZDJĘCIA]

REKLAMA

To nie była typowa interwencja dla strażaków z OSP Słubice. Do stawu wpadło ogromne zwierzę, któremu nie udało się przeżyć. Strażacy włożyli dużo wysiłku, by wyciągnąć jego ciało z wody.

Do tego zdarzenia doszło w piątek, 30 września w miejscowości Studzieniec (gmina Słubice).

PowiązaneTematy

– Do jednego z ratowników z naszej jednostki, zgłosił się mieszkaniec gminy, który w należącym do siebie stawie znalazł padłe dzikie zwierzę znacznych rozmiarów. Po konsultacji ze SKKM PSP w Płocku, dyżurny wyraził zgodę na podjęcie działań przez naszą jednostkę. Do zdarzenia udał się zastęp SLOp wraz z łodzią – informują strażacy z OSP Słubice.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że na środku zbiornika wodnego o powierzchni ok. 1000 metrów kwadratowych znajduje się padłe dzikie zwierzę. Na podstawie wystających nad wodą fragmentów ciała oraz poroża ratownicy ocenili, iż znajdujące się pod wodą zwierzę to najprawdopodobniej łoś.– Próby złapania poroża zwierzęcia przy pomocy liny rzucanej z brzegu nie przyniosły rezultatu. Podjęto decyzję o zwodowaniu łodzi, a następnie, przy pomocy wioseł i bosaków, udało się dopłynąć do padliny. Używanie silnika na tym zbiorniku mogło skutkować jego uszkodzeniem, dlatego odstąpiono od tego. Przy pomocy lin i współpracy ratowników na brzegu oraz w łodzi udało się podciągnąć zwierzę do brzegu – relacjonują strażacy.

Zwierzę udało się wyciągnąć z wody przy pomocy prywatnej ładowarki, która była też pomocna przy wyciągnięciu z wody łodzi strażaków.

Fot. OSP Słubice
Fot. OSP Słubice
Fot. OSP Słubice
Fot. OSP Słubice
Fot. OSP Słubice

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

 1. ciało to ma człowiek a to było TRUCHŁO says:

  przypadek?

  • Teoretyk says:

   Było za dużo religii a za mało biologii? Weż się człowieku (ssaku) nie kompromituj. Każde zwierzę będące ssakiem w tym człowiek ma ciało. Truchło człowieka to po prostu martwe ciało ludzkie czyli trup.

   • teoretyk z czarnej dziury says:

    to ty bedziesz TRUCHŁEM a inni TRUPAMI, według życzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU