REKLAMA

Czy w Płocku będzie całodobowa darmowa opieka dentystyczna?

REKLAMA

Na początku lipca br. radny Michał Twardy złożył interpelację o utworzenie całodobowej, bezpłatnej opieki dentystycznej, która powinna już dawno znaleźć się w mieście, posiadającym prawie 130 tys. mieszkańców. Co odpowiedział ratusz?

Płocki radny Michał Twardy złożył 4 lipca br. interpelację w sprawie utworzenia całodobowej opieki dentystycznej dla mieszkańców Płocka, którą uzasadnił tym, że jako miasto o tak dużej liczbie mieszkańców, musi posiadać w swojej strukturze lecznictwa bezpłatną, 24-godzinna opiekę dentystyczną, finansowaną ze środków istniejącego Narodowego Funduszu Zdrowia lub środków wypracowanych przez Płocki ZOZ Sp. z o.o.

Bezpłatny, całodobowy dentysta w Płocku? Wnioskuje o to radnyCo na to ratusz?

W odpowiedzi na interpelację radnego Michała Twardego, ratusz zwrócił się o wyjaśnienie i ustosunkowanie się do tematu do Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o.

– W przypadku ogłoszenia konkursu na utworzenie poradni całodobowej opieki dentystycznej dla mieszkańców miasta Płocka przez Narodowy Fundusz Zdrowia lub Urząd Miasta Płocka, Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. przeanalizuje i rozważy możliwość przystąpienia do konkursu i utworzenia takiej poradni w swoich strukturach – odpowiedzieli w piśmie Ewa Nieścierenko, prezes zarządu oraz Marek Stawicki, wiceprezes miejskiej spółki.

Ta odpowiedź jest co najmniej niezadowalająca i… dziwna. Dlaczego dopiero po zorganizowaniu konkursu (o ile kiedykolwiek taki będzie zorganizowany), Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej będzie analizować możliwość utworzenia takiej całodobowej opieki dentystycznej w Płocku? Czy nie powinno być odwrotnie? Najpierw analiza potrzeby, a później dążenie do realizacji? W ten sposób, PZOZ będzie czekać na konkurs, a płocczanie na dentystę, który ukoi ich ból w nocy lub w weekendy.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. zygfryt says:

    idzta do kowala

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU