REKLAMA

Bezpłatny, całodobowy dentysta w Płocku? Wnioskuje o to radny

REKLAMA

Wiele osób doświadczyło bólu zęba, albo wypadnięcia z niego plomby. Problem jest zdecydowanie mniejszy, kiedy boleści dopadają nas za dnia i to jeszcze w godzinach pracujących, od poniedziałku do piątku. Wtedy wystarczy jeden telefon i jest duża szansa, że jeszcze tego samego dnia nasz ból ustanie. Oczywiście, z portfela zniknie nam parę groszy, ale co zrobić jak chcemy na już? A co robić, kiedy jest sobota wieczór?

Mówi się, że dobry dentysta jest na wagę złota i trochę prawdy w tym jest. Jeszcze gdyby był darmowy i „na już”… Pomarzyć zawsze można. Wolimy iść, wydać pieniądze i pozbyć się bólu, niż czekać na bezpłatnego lekarza stomatologa, który zajmie się naszym zepsutym uzębieniem.

Problem pojawia się w momencie, kiedy nasz „niesforny ząbek” zacznie płatać figle w sobotę i to jeszcze wieczór, albo święta! Nikt nas nie przyjmie. Standardowo, trzeba łyknąć garść przeciwbólowych leków i czekać do poniedziałku jak na zbawienie. Niestety, nie ma gdzie leczyć, i to pomimo, że płacimy składki.

Na pomysł całodobowej, bezpłatnej opieki dentystycznej dla mieszkańców Płocka przy Płockim Zakładzie Opieki Zdrowotnej wpadł radny Michał Twardy. Swój pomysł przedstawił w interpelacji, którą złożył 4 lipca br. Pomysł uzasadnił tym, że Płock, jako prawie 120 tysięczne miasto, musi posiadać w swojej strukturze lecznictwa bezpłatną, 24-godzinna opiekę dentystyczną, finansowaną ze środków istniejącego Narodowego Funduszu Zdrowia lub środków wypracowanych przez Płocki ZOZ Sp. z o.o.

– Dowiedziałem się z mediów, że nastąpił ogromny problem z uzyskaniem pomocy dentystycznej finansowanej ze środków NFZ w nagłych wypadkach – wyjaśnia w rozmowie z nami radny Michał Twardy. – Zrozumiałem, jaki to ważny problem dla tak dużego miasta, jakim jest Płock. Prawie 120 tys. mieszkańców nie może zostać bez nocnej i świątecznej opieki medycznej w zakresie stomatologii, tym bardziej, że problem może dotyczyć dzieci. Osoba dorosła lepiej zniesie ból zęba, niż dziecko – argumentuje radny.

– Problem powinien być zrozumiały dla każdej władzy, która jest blisko ludzi. Powinniśmy poszukać rozwiązania powstałego problemu. Nie wiem jak jest z pieniędzmi NFZ, lecz to nie powinno interesować płocczan. Kto tego nie rozumie, nie powinien zajmować się sprawami społecznymi – dodaje Michał Twardy.Wyjaśnia też, że jeśli kontrakt wygrał podmiot świadczący usługi poza Płockiem, to władze miasta powinny rozważyć sfinansowanie przy udziale płockiego ZOZ-u dobrego rozwiązania dla płocczan.

Czy w Płocku przydałby się taka bezpłatna, całodobowa opieka dentystyczna? Czekamy na wasze odpowiedzi.

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. Marta says:

  Proszę nie przesadzać…w Płocku mamy bardzo wielu wspaniałych lekarzy..tych starszych, ale co najważniejsze to coraz więcej tych młodych i mega zdolnych…a gabinetów pojawia się coraz więcej….A pogotowie to przenieśli do Sikorza wiec zawsze tam można się udać…

 2. Marta says:

  Amalgamatów *

 3. Wojtek says:

  Ja myślę, że jeśli taka nocna ( niecałodobowa !! ) pomoc dentystyczna finansowana przez miasto Płock miałaby powstać, to płocki ZOZ sp.z o.o. też powinien mieć prawo wystartować w konkursie na świadczenie takich usług.

 4. Mark says:

  Po co te napinki. Nie od dziś wiadomo że kolejne nie Rządy wprowadzają kolejne ograniczenia i limity na leczenie Polaków. A kolejki to uważacie skąd? Bo NFZ wyliczył limit pacjentów tyle to a tyle. wszystko trzeba podzielić na 12 miesięcy i macie kolejki. Wspomnę jeszcze że lekarze lepsi fachowcy wyjechali i cały czas wyjeżdzają. To nie ma kto leczyć. Pozostali emeryci co kończyli szkoły jeszcze w CCCP albo młodzież co nie ma z czym wyjechać. Leczenie? jestem ciekaw o czym autor pisze jakie leczenie? Odnoszę się do leczenia stomatologicznego jak sobie nie kupisz i nie zapłacisz to nie ma leczenia. Bo leczenie plombami z „emulgomatu’. Czy jak się to dziadostwo nazywa co po latach roz$%^&*# zęby. A którym leczono już jak wcześniej wspomniałem za czasów USSR. NFZ jest biedny ale czy takie leczenie z medycznego punktu widzenia ma sens??? Nie ma pieniędzy na podstawowe, właściwe leczenie stomatologiczne??? A są pieniadze na takich z retoryką „nazistowsko-bolszewicką”. Petru, Schetynów, Tusków i im podobnych??? Oni i tak sie leczą prywatnie! Mają społeczeństwo w nosie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU