REKLAMA

Czy przyjedzie do nas Jurek Owsiak? Podsumowanie WOŚP w Płocku

REKLAMA

W Płocku padł rekord. Płocczanie tak mocno zaangażowali się w tegoroczną zbiórkę WOŚP, że nie tylko przekroczyli magiczny próg 200 tys. zł, ale zostawili go daleko w tyle. Są też plany, by nasze miasto odwiedził Jurek Owsiak. 

PowiązaneTematy

Za nami 25. Finał WOŚP, któremu przyświecało ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Odbył się 15 stycznia i przyciągnął tłumy. Płocczanie zmobilizowali się tak bardzo, że w naszym mieście padł rekord WOŚP, o którym z dumą poinformowała media, podczas konferencji 2 lutego, Litosława Koper, szefowa sztabu WOŚP w Płocku. Wraz z nią o tegorocznym finale opowiadał Tomasz Cybulski z MDK.

– Pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację 25., jubileuszowego wydarzenia. POKiS, który zajął się organizacją wszystkich koncertów, PGF, które zrobiło wspaniałe zdjęcia i udostępniło je na naszym FB. Dziękuję wolontariuszom i mieszkańcom naszego miasta, którzy włączyli się do akcji – powiedziała Litosława Koper. W płockim finale wzięło udział 40 szkół, instytucje, firmy. – W tym roku kwestowało w Płocku 450 wolontariuszy. Nikomu nic się nie stało. Średnia wartość puszki, jaką uzbierali wolontariusze, wyniosła 492 zł.Tego dnia skorzystali z darmowej komunikacji miejskiej, za co serdecznie dziękujemy – podkreśliła Litosława Koper.

– Najmłodszy wolontariusz miał cztery lata, a najstarszy był 20-krotnie starszy. Tak powiem, żeby nie urazić osób starszych – powiedział uśmiechnięty Tomasz Cybulski.

Liczby mówią za siebie. Pobiliśmy rekord

MDK (2)

W 2008 roku Płock uzbierał 99.901,18 zł, w 2012 – 169.514,89 zł, od roku 2013 do 2015 trzymał się blisko 200 tys. zł, żeby tę magiczna liczbę przekroczyć dopiero w roku ubiegłym (220 tys. zł).

To, co stało się w tym roku, przekroczyło jednak najśmielsze oczekiwania. Zebrana kwota to… 310.736,58 zł!

Były też mniejsze rekordy, których nie sposób pominąć. „Najcenniejsza” puszka należała do Ochotniczej Straży Pożarnej z Podolszyc (5.418 zł), która wraz z Cezarym Supłem zorganizowała spacer z psami i wspinaczkę w Orlen Arenie. Organizatorzy, licząc na hojność darczyńców, nie pomylili się.

Największą kwotę zebrała szkoła w Starych Proboszczewicach – 9.990,26 zł (w tym wolontariusze, którzy zebrali około 3 tys zł). Miejskie Przedszkole nr 34 zebrało równie imponującą kwotę – 6.858 zł.

Dobrze sprzedały się aukcje: indywidualne zwiedzanie akwariów płockiego zoo, kolacja z Włodzimierzem Czarzastym, piłka meczowa z autografami piłkarzy Wisły Płock, kurs licencji pilota od Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, tort od cukierni Bombonierka, wycieczka do Sejmu RP dla 20 osób z transportem i z przewodnikiem – od posła Piotra Zgorzelskiego, „Konstytucja RP” z podpisem marszałek Małgorzaty Kidawy Błońskiej od poseł Elżbiety Gapińskiej czy wycieczka i zwiedzanie Sejmu od posłanki Kamili Gasiuk-Pihowicz. Wciąż są jeszcze do wylicytowania bilety na Audioriver – 2 wejściówki VIP.– Po raz pierwszy od wielu lat mieliśmy licytowane w Płocku złote serduszko WOŚP. Żeby je dostać, musieliśmy mieć gwarancję, że kupi je ktoś za minimum 10 tys. zł – przypomniała Litosława Koper. – Darczyńcą był Paweł Mordziński, a kupiła je Serafina Ogończyk-Mąkowska, która przeznaczyła  na WOŚP również wejściówki na Miss Egzotica – dodała.

fot. Joanna
fot. Joanna

Podziękowania należą się wszystkim, którzy zaangażowali się w udział w organizację i zbiórkę datków na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wszystkim płocczanom, którzy, jak powiedziała Litosława Koper, spisali się na medal i dowiedli, że zwolenników akcji wciąż przybywa.

Warto dodać, że w 2016 roku Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała ponad 2 mln zł dla Oddziału Neonatologicznego Szpitala Świętej Trójcy na aparat do wspomagania oddechu Vapotherm Precision Flow – urządzenie o zmodyfikowanym rodzaju wsparcia oddechowego dla likwidacji i zapobiegania pogłębiania się zaburzeń oddechu u noworodków. Korzystamy więc również ze zbiórki w Płocku.

Czy przyjedzie do nas Jurek Owsiak?

– Na podsumowanie finału zaprosiliśmy Jurka Owsiaka, ponieważ zawsze organizuje takie podsumowanie w wybranym mieście – poinformowała też szefowa sztabu WOŚP. – W tym roku zgłosiliśmy Płock, żeby przyjąć główny sztab. Czekamy teraz na odpowiedź. Mamy spore szanse, by do nas Jurek przyjechał – zapewniała.

W MDK trwa jeszcze do piątku akcja pomocy dla dzieci w Nepalu. Dzieciom w szkole brakuje wszystkiego. Nie mają nawet piłki, a cała klasa dzieli się jednym opakowaniem kredek.

– W akcję może włączyć się każdy, kto chce i może pomóc – zachęca do pomocy dyrektor MDK w Płocku. – Prosimy o przekazanie sprzętu sportowego, szczególnie potrzebne są piłki nożne, siatkowe, piłeczki, paletki i siatki do tenisa stołowego, rakietki i lotki do badmintona i igłowe pompki do piłek, oraz elementów wyprawki szkolnej, jak piórniki, ołówki, długopisy, kredki, farby. Jestem pewna, że razem z Państwa życzliwą pomocą uda nam się błyskawicznie przygotować paczkę, która już wkrótce trafi do potrzebujących uczniów nepalskiej szkoły – podkreślała.

Wszystkie rzeczy zbierane będą w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku (ul. Tumska 9a) do piątku w godzinach 8-16.

Szkoła w Nepalu: Brakuje wszystkiego, nie ma kredek, nawet piłki…

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU