REKLAMA
REKLAMA

Szkoła w Nepalu: Brakuje wszystkiego, nie ma kredek, nawet piłki…

REKLAMA

Dzieciom w szkole brakuje wszystkiego. Nie mają nawet piłki, a cała klasa dzieli się jednym opakowaniem kredek. Paweł postanowił zorganizować zbiórkę dla dzieci, które uczy.

Paweł Żmijewski pracuje w szkole w Nepalu i poprosił o pomoc dla swoich uczniów, którzy nie mają nawet możliwości pograć w piłkę…

PowiązaneTematy

fot. Paweł Żmijewski
fot. Paweł Żmijewski

– Do wszystkich znajomych i przyjaciół – napisał na Facebook’u Paweł Żmijewski. – W szkole, w której pracuję w Nepalu, brakuje dosłownie wszystkiego, dzieciaki nie mogą się nawet w niej pobawić, bo nie mają czym… Dlatego chcę jak najszybciej zorganizować wysłanie paczki z Polski ze sprzętem sportowym dla nich. Potrzebne są: piłki nożne, piłki do siatkówki, piłeczki do tenisa stołowego, rakietki do tenisa stołowego, siatki do stołu tenisowego, rakietki do badmintona, lotki do badmintona, pompki do piłki z igłą. Proszę w imieniu wszystkich dzieci – podkreślił Paweł.

W akcję włączył się Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku, który zorganizował spontaniczną akcję zbiórki sprzętu sportowego i przyborów szkolnych dla szkoły w Nepalu.

– W akcję może włączyć się każdy, kto chce i może pomóc – zachęca do pomocy  dyrektor MDK w Płocku, Litosława Koper. – Prosimy o przekazanie sprzętu sportowego (szczególnie potrzebne są piłki nożne, siatkowe, piłeczki, paletki i siatki do tenisa stołowego, rakietki i lotki do badmintona i igłowe pompki do piłek) oraz elementów wyprawki szkolnej (piórniki, ołówki, długopisy, kredki, farby). Jestem pewna, że razem z Państwa życzliwą pomocą uda nam się błyskawicznie przygotować paczkę, która już wkrótce trafi do potrzebujących uczniów nepalskiej szkoły – podkreśla.

W związku z tym i my zachęcamy do wsparcia akcji, która umożliwi malcom zabawę, pozwoli się rozwijać manualnie i tym samym, da im wiele radości.

Wszystkie rzeczy zbierane będą w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku (ul. Tumska 9a) od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.