Czas przełamać gliwicką niemoc

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Napędzona Wisła jedzie do Gliwic po kolejne punkty. Na jej drodze stanie rywal, który jest rozbity, ale nadal groźny. Forma gliwiczan nie może cieszyć kibica Piasta, zupełnie inaczej jest u fanów Wisły. Gliwice są dla Nafciarzy terenem niezdobytym, ale teraz jest idealny moment, by to zmienić.

W sobotnie popołudnie, 28 października, płocka drużyna rywalizować będzie z klubem, który założony został przez wysiedleńców ze Lwowa. Dokładnie w 1945 roku powstał Piast, a historia nie była nigdy usłana różami. W obecnych rozgrywkach gliwiczanie wyglądają słabo i nawet zmiana na stanowisku trenera nie dała efektu. Piast zajmuje dopiero 15. miejsce w lidze z dorobkiem 10 punktów, a więc do Wisły tracą aż 10 oczek.

Ostatnie pięć spotkań wyraźnie pokazuje, jaka jest w tej chwili różnica pomiędzy tymi zespołami. Wisła w tym okresie zdobyła aż 12 punktów (tylko jedna porażka z Koroną Kielce). Natomiast Piast do swojego dorobku dopisał tylko dwa punkty (remisy 2:2 z Sandecją i Zagłębiem, a także porażki 1:0 z Górnikiem i Arką oraz 2:0 z Wisłą Kraków). Widać więc, że Piast zaczął strzelać bramki i z pewnością na własnym terenie będzie chciał się za wszelką cenę przełamać, ponieważ po tej kolejce i ewentualnej ich porażce, wiele drużyn może uciec znaczniej, niż obecnie.

Wisła z pewnością od meczu 8. kolejki, z Zagłębiem Lubin i remisie 2:2, nabrała wiary we własne umiejętności. Z każdym kolejnym meczem płocka drużyna wygląda coraz lepiej i jeśli tylko utrzyma mentalne przygotowanie, to z Gliwic powinna przywieźć punkty. Mimo, iż historia nie jest optymistyczna, to Wisła powinna sobie poradzić.

W Gliwicach Wisła nie wygrała jeszcze nigdy. Jak również nigdy nie strzeliła Piastowi więcej niż jedną bramkę. To pokazuje, jak bardzo Piast jest niewygodny dla Wisły. Wszystkie serie jednak kiedyś się kończą, a teraz jest idealny moment, by zakończyć złą passę w meczach z Piastem.

W zespole Wisły, poza kontuzjowanymi – Rogalskim i Pavrulescu, zabraknie również Igora Łasickiego (pauzuje za kartki). Nadal nie wiadomo, co ze zdrowiem Konrada Michalaka. Informacje nieoficjalne wskazują, że Konrad do soboty powinien być gotowy.

Piast Gliwice – Wisła Płock, sobota 28 października o godz. 15:30.

Marek Wojciechowski

Podziel się:

1 komentarz

  1. Musze sie wam pochwalic w koncu zrzucilam wage – 8 kilo. Przeszukalam chyba caly polski internet zeby znalezc cos na odchudzanie i znalazlam. Wygoglujcie sobie: ranking srodkow odchudzajacych xxally

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji