REKLAMA

Co z remontem kamienicy Muzeum Mazowieckiego?

REKLAMA

Nasz czytelnik zwrócił uwagę na planowany remont kamienicy, należącej do Muzeum Mazowieckiego przy ul. Kolegialnej 6. – Instytucja otrzymała dofinansowanie unijne kilka miesięcy temu, natomiast do dnia dzisiejszego nie rozpoczęły się prace remontowe. Jaki jest tego powód? Kiedy planowane jest rozpoczęcie remontu? – dopytuje czytelnik.

Kamienica przy ul. Kolegialnej 6 szpeci swoi wyglądem jedną ze starszych ulic Płocka. Ten stary budynek, ma jednak zmienić się w piękną oficynę Muzeum Mazowieckiego, gdzie powstanie nowoczesna ekspozycja Art Deco. Instytucja na potrzeby modernizacji kamienicy otrzymała spore dofinansowanie kilka miesięcy temu. Kiedy możemy spodziewać się remontu budynku, który z punktu widzenia rewitalizacji płockiego Starego Miasta jest bardzo ważny?

Zapytaliśmy Muzeum Mazowieckie na kiedy zaplanowany jest remont i kiedy ruszą prace związane z renowacją tej kamienicy.

– Muzeum Mazowieckie w Płocku realizuje projekt, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, pn. „Odtworzenie i rewaloryzacja budynku zabytkowego od ul. Kolegialnej 6 oraz przebudowa przynależnych oficyn na potrzeby Muzeum Mazowieckiego w Płocku – etap I” – tłumaczy Małgorzata Jabłońska, Kierownik Działu Administracji i Zabezpieczenia Technicznego Muzeum.

Jak dodaje, wartość dofinansowania wyniosła 3.417.962,58 zł, pozostałą kwotę sfinansuje Urząd Marszałkowski. Całkowitą wartość inwestycji oszacowano na 8.326.340,03 zł. Środki te zostaną wykorzystane na odtworzenie i rewaloryzację budynku zabytkowego oraz nadanie mu nowych funkcji użytkowych – kulturowych i edukacyjnych, poprzez organizację nowoczesnej ekspozycji Art Deco.

Centrum Nauki w Płocku. Prezydent się wycofuje?Efektem realizacji projektu będzie możliwość prezentacji w całej okazałości kolekcji sztuki art déco, która jest jedną z największych w Polsce. W ekspozycji pojawią się wnętrza mieszkalne, rzemiosło artystyczne oraz kolekcja strojów i akcesoriów mody.

– Obecnie realizacja projektu jest na etapie wyłaniania wykonawcy robót budowlanych w procedurze zamówień publicznych – mówi Małgorzata Jabłońska.

Kierownik Działu Administracji i Zabezpieczenia Technicznego Muzeum dodaje, że w ostatnim czasie, ze względu na zmieniający się rynek wykonawców prac budowlanych, związany ze wzrostem kosztów, wyłonienie wykonawcy zadania jest utrudnione.

Kiedy uda się znaleźć firmę, która podejmie się tego zadania? Miejmy nadzieję, że niezbyt długo – ten budynek zdecydowanie zasługuje na przywrócenie mu dawnej świetności.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU