REKLAMA

Co łączy świerszcza, ślimaka i rekina? Wszystkie znoszą jaja [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Terizinozaur – roślinożerny, dziesięciometrowy gad, żyjący w okresie kredy, ponad 65 mln lat temu. To właśnie jego skamieniałe jajo było główną atrakcją rodzinnej imprezy edukacyjnej „Wiosna, ach to ty”, przygotowanej w niedzielę przez Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku.

Ale dlaczego jajo? Ano dlatego, że przecież zbliża się Wielkanoc i świąteczny akcent wydał się organizatorom wręcz idealnym i nader atrakcyjnym połączeniem z programem, który postanowili zaprezentować zwiedzającym na przestrzeni całego herpetarium. Już prawie w drzwiach witał wąż, lubiący owijać się wokół ramion każdego napotkanego zwiedzającego, który wyraził chęć na jego bliskie towarzystwo. Można było swobodnie pogłaskać pisklaki, króliczki, jaszczurki czy nawet sporego karaczana. Specjalnie przygotowane pod katem plastycznym stoły, czekały na najmłodszych, by zachęcić ich do malowania pisanek, brania udziału w konkursach i wspólnych zabawach z rodzicami. Dzieci były zachwycone.

Wśród głównych atrakcji, towarzyszących głównemu bohaterowi – prehistorycznej skamielinie, była również wystawa jaj. W rozmieszczonych wzdłuż herpetarium gablotach można było podziwiać jaja: pytona, rekina, ślimaka, czy świerszcza. Był też olbrzymi okaz, należący do strusia. Oczywiście, w trakcie imprezy nastąpił zapowiadany wcześniej moment otwarcia wieka najważniejszej gabloty. Każdy zainteresowany mógł zetknąć się z namacalnym dowodem odległej historii Ziemi i osobiście dotknąć skamieniałego jaja dinozaura. Masa rąk, należąca głównie do najmłodszych zwiedzających, od razu pojawiła nad gablotą.Płockie zoo pomysłowo przywitało wiosnę i zbliżające się święta. Kto w niedzielę pojawił się z rodziną w herpetarium, miał okazję trafić na „niezłe jaja”. I przy okazji dowiedzieć się o nich różnych, ciekawych rzeczy.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU