REKLAMA

„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…”- wieczór z „Dziadami”

REKLAMA

Są w dziejach teatru i narodów przedstawienia, które zmieniły bieg historii. Do takich należą „Dziady” Adama Mickiewicza, które będą obchodzić 50. rocznicę premiery. Z tej okazji Teatr Dramatyczny w Płocku oraz Towarzystwo Przyjaciół Teatru zapraszają na specjalny wieczór w Piekiełku.

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku oraz Płockie Towarzystwo Przyjaciół Teatru
zapraszają na wieczór poświęcony 50. rocznicy premiery „Dziadów” Adama Mickiewicza w reżyserii
Kazimierza Dejmka w Teatrze Narodowym, która była zaczynem marca ‘68 roku.

PowiązaneTematy

Już 25 listopada o godz. 21.30 na Scenie Piekiełko odbędzie się wieczór z „Dziadami”. Podczas wieczoru zostaną zaprezentowane fragmenty „Dziadów” Adama Mickiewicza w wykonaniu aktorów płockiego teatru. Jarosław Wanecki, prezes Płockiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru, opowie o głośnej realizacji „Dziadów” w Teatrze Narodowym i o realizacji z przymrużeniem oka – w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Płocku w wykonaniu lekarzy. Marek Mokrowiecki, dyrektor płockiego teatru, przypomni przedstawienie „Dziadów” w płockiej Katedrze. Ponadto, uczestnicy wysłuchają wielkiej improwizacji w wykonaniu Gustawa Holoubka i zastanowią się, czy dziś „Dziady” coś w nas jeszcze poruszają. Bilety na to wydarzenie w symbolicznej cenie 5 złotych.

– Jak na przedchrześcijański obrzęd przystało, będziemy jeść i pić za przychylność dusz i ich spokój w zaświatach. Zapraszamy z własnymi pokarmami i napojami – zachęcają organizatorzy imprezy.