REKLAMA

Chcecie obejrzeć Piknik Lotniczy z najlepszego punktu widokowego?

REKLAMA

Już w najbliższy weekend w Płocku odbędzie się, po kilkuletniej przerwie, Piknik Lotniczy – wspaniałe widowisko, podczas którego obejrzymy podniebne akrobacje wirtuozów lotnictwa. To wyjątkowe wydarzenie możecie zobaczyć z punktu widokowego jednego z najpiękniej położonego hotelu w Polsce – Restauracji Starzyński.

Któż nie zna charakterystycznego budynku Hotelu Starzyński, który od wielu lat wkomponowany jest w płocką skarpę? Tuż obok stoi średniowieczna katedra, zaledwie parę kroków dalej Stare Miasto i najlepsze w Polsce muzeum secesji, a w dole malownicza dolina Wisły.

I właśnie nad Wisłą 15 i 16 czerwca odbywać się będą popisy mistrzów lotnictwa podczas reaktywowanego w Płocku Pikniku Lotniczego.

Fot. Hotel Starzyński

Wydarzenie to można obejrzeć w komfortowych warunkach, na tarasie widokowym Restauracji Starzyński. Z tej okazji przygotowano specjalny pakiet dla klientów.

W ofercie:

  • możliwość rezerwacji miejsc na tarasie widokowym z bufetem grillowym i piwem bez limitu (Strefa VIP)

lub

  • specjalne piknikowe menu i chłodne napoje w atrakcyjnej cenie na poziomie Restauracji.

Restauracja Starzyński gwarantuje profesjonalną obsługę, niesamowitą atmosferę i niezapomniane emocje podczas delektowania się atrakcjami Pikniku Lotniczego.

Uwaga – liczba miejsc jest ograniczona!Miejsca można zarezerwować już teraz pod numerem telefonu 513 305 590 lub poprzez e-mail: marketing@starzynski.com.pl.

Fot. Hotel Starzyński

Historia zaklęta w hotelu

Hotel Starzyński stoi na Wzgórzu Sieciecha. Nazwa pochodzi od stojącego tu w średniowieczu obronnego dworu pallatyna Sieciecha, prawej ręki Władysława Hermana. Później wzniesiono tam klasztor i kościół pod wezwaniem Świętej Trójcy, należący do dominikanów, a ufundowany przez żonę Konrada I Mazowieckiego. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdowały się spichlerze, które poprzez Wisłę i dalej Gdańsk zaopatrywały w zboże znaczną część Europy.

Fot. Hotel Starzyński

W 1545 r. spichlerze i świątynię zniszczył pożar, a po osunięciach się skarpy, klasztor rozebrano. W części zabudowań działał szpital, który w 1803 r. Prusacy przekształcili w magazyn wojskowy. Kilka lat później prefektowi departamentu płockiego udało się odzyskać budynek i po remoncie otworzono w nim teatr. Występowali tu Wojciech Bogusławski, Gabriela Zapolska, debiutowała płocczanka Mira Zimińska-Sygietyńska, której ojciec był teatralnym dekoratorem.

Fot. Hotel Starzyński

Ulica przy której stoi hotel nazywała się wtedy „Teatralna”. Widownia mogła pomieścić 800 osób, a przy teatrze działała Cukiernia Teatralna „Zacisze” . W czasie II wojny światowej hitlerowcy rozebrali teatr, chcąc zbudować niemiecki dom kultury. Po wojnie, w 1961 r. pobudowano dom wycieczkowy PTTK na 86 miejsc noclegowych, z kawiarnią, pomieszczeniami klubowymi i barem kawowym.

Wygrał projekt prof. Marek Leykam, absolwenta i profesora Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, współautora warszawskiego Stadionu Dziesięciolecia. Obecnie znajduje się tam restauracja, bar i sale konferencyjne Hotelu Starzyński.

Wraz z upadającym komunizmem, chylił się ku upadkowi tak charakterystyczny budynek. Rodzina Starzyńskich przejęła go w 1990 roku, przeprowadziła remont generalny i tam gdzie kiedyś był gród Sieciecha, obecnie znajduje się nowoczesny, czterogwiazdkowy zespół hotel, restauracja i salon spa pod nazwą Starzyński. A sam budynek obok katedry jest najczęściej umieszczanych na fotografiach z Płocka.

Fot. Hotel Starzyński

artykuł promowany

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU