REKLAMA

Centrum Graniczna coraz bliżej. Rozpoczęła się budowa Leroy Merlin

REKLAMA

Ruszyły prace na budowie marketu budowlanego Leroy Merlin w Płocku, który powstaje w ramach Centrum Handlowego Graniczna. Budowa sklepu potrwa osiem miesięcy. Koszt inwestycji to ponad 30 mln zł.

Centrum Handlowe Graniczna to aktualnie największa inwestycja w Płocku. W ramach budowy powstaną dwa duże markety: Decathlon i Leroy Merlin. Kilka dni temu ruszyła właśnie budowa marketu budowlanego. Będzie to jeden z największych sklepów tej sieci w Polsce. Średnia wielkość sklepu Leroy Merlin to 8 tysięcy metrów kw, market w Płocku będzie miał ponad 12 tys. m kw.

Przed sklepem stanie ogromny parking na 550 miejsc. W sumie, w obrębie CH Graniczna powstanie łącznie 921 miejsc parkingowych, w tym 94 miejsca dla osób niepełnosprawnych i 340 miejsc dla rowerów.

Nowy sklep to nowe miejsca pracy. W markecie zatrudnienie znajdzie około 150 osób. Trwają już rekrutacje pracowników. Poszukiwany jest m.in. asystent księgowości, dekorator, doradca handlowy, informatyk i kontroler zarządzania. – Leroy Merlin to nie tylko handel, ale także usługi, np. montażu. W związku z tym planujemy nawiązanie współpracy z lokalnymi fachowcami, z których usług będą mogli korzystać nasi klienci – mówi Paweł Bukowczyk, dyrektor przyszłego sklepu w Płocku.Budynek stanie już w połowie listopada. Wtedy to w środku rozpoczną się prace wykończeniowe. Zakończenie robót wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie zaplanowane jest na drugą połowę lutego 2014 r. Będzie to 44. market Leroy Merlin w Polsce.

Zapowiedziane sklepy to jeszcze nie koniec, ponieważ trwają rozmowy z kolejnymi potencjalnymi operatorami handlowymi z branży spożywczej i motoryzacyjnej, którzy mogliby otworzyć swoją działalność.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU