REKLAMA

Broniewski w Teatrze Dramatycznym

REKLAMA

Płocczanie już wkrótce obejrzą spektakl „Broniewski” na podstawie sztuki Radosława Paczochy. Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku przygotowuje sztukę dzięki grantowi otrzymanemu od PKN Orlen.

Sztuka „Broniewski” nie jest zwyczajna. To innowacyjny projekt, w którym zostaną wykorzystane również techniki video. Reżyserem przedstawienia jest Michał Kotański, znany np. z realizacji sztuki „Być jak Kazimierz Deyna”, również autorstwa Paczochy. Realizowany nowy projekt opowiada o życiu Broniewskiego, pokazuje złożoność jego osobowości i losów. Dwudziestoosobowa ekipa teatralna wcieli się aż w… 102 postaci.

PowiązaneTematy

Skąd pomysł na tę sztukę? To akurat proste – Władysław Broniewski urodził się w Płocku i przez całe życie był związany z naszym miastem. Płock można znaleźć w jego poezji, która odzwierciedla buntowniczą duszę artysty, niełatwo wpisującego się w kanony wielkiej poezji. Spektakl „Broniewski” ma podkreślić związek poety z Płockiem i pokazać jego skomplikowaną i niejednoznaczną biografię.
– Broniewski zawsze był dla mnie niezwykle ważny. Od ponad 20 lat, co roku, 17 grudnia, organizuję happening z okazji urodzin poety, bo był dla mnie wyjątkowy i chciałbym, żeby pamięć o nim przetrwała – mówi Marek Mokrowiecki, dyrektor Teatru Dramatycznego.

„Broniewskiego” obejrzymy prawdopodobnie we wrześniu 2014 roku. Partnerem Teatru, współfinansującym projekt, jest PKN Orlen.