REKLAMA

Broniewski u Szaniawskiego

REKLAMA

W najbliższą środę na scenie kameralnej Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego odbędzie się wieczór z poezją Władysława Broniewskiego oraz muzyką znanego saksofonisty, Krzysztofa Kralki.

PowiązaneTematy

Do recytacji wierszy Broniewskiego 17 grudnia, w 117. rocznicę urodzin poety, zaproszono płockich artystów. Wystąpią między innymi Krzysztof Bieńkowski – prezes płockiego oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich, który jest współorganizatorem wydarzenia, Krystyna Olendrzyńska, Krzysztof Barański, Wanda Gołębiewska i Marek Grala.

Happening „Broniewski” organizowany jest od lat w płockich kawiarniach, a potem przenosi się pod pomnik poety. Organizatorzy zapowiadają, że w tym roku będzie podobnie. – Po części teatralnej, wspólnie przejdziemy pod pomnik Broniewskiego, gdzie, tradycyjnie, Piotr Biała wejdzie na drzewo i wyrecytuje „Kukułkę” – czytamy w oficjalnej zapowiedzi.Zobaczcie relację filmową z happeningu, który odbył się cztery lata temu.

Wieczór z poezją Broniewskiego będzie połączony ze spotkaniem wigilijnym płockich środowisk literackich. Start o 17 grudnia godzinie 20.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU