Boże mój – Ratuj! Dwa nowe przedstawienia w grudniu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Piękny prezent świąteczny i sylwestrowy dla swoich wielbicieli przygotował Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Pierwszy, to przedstawienie zatytułowane „Boże mój!”, którego autorką jest Anat Gov. A drugi to spektakl „Mayday”, według Ray’a Cooney’a.

Sztuka „Boże mój!” będzie miała swoją premierę 21 grudnia o godzinie 20. Jest to komediodramat izraelskiej autorki Anat Gov, która w niezwykle inteligenty i odważny sposób w swojej sztuce zaprasza na terapeutyczną sesję samego… Boga. Już się uśmiechacie i słusznie, bo dalej już będzie tylko ciekawiej.

Niezwykły pacjent jest wymagający wobec psychiatry, bo oczekuje uzdrowienia go z depresji w ciągu godziny, która jest ostatnią do końca istnienia świata. Bóg jest tak zmęczony i ma tak silną depresję, że brakuje mu już siły, aby sprawować pieczę nad światem. Anat Gov w swojej sztuce stara się odpowiedzieć na niezwykle trudne pytania: Jaki jest Bóg i dlaczego cierpi na depresję? Co doprowadziło go do tego stanu od początku stworzenia swojego dzieła – ziemi? Jak wygląda stworzenie świata i człowieka z perspektywy załamanego Boga i co dla niego znaczy historia Hioba? Krótko mówiąc, to komedia, mówiąca o sprawach ważnych, ale z poczuciem humoru.

Przedstawienie, które płocczanie będą mogli obejrzeć tuż przed świętami Bożego Narodzenia, powstało dzięki Scenie Inicjatyw Aktorskich, a wyreżyserował i opracował je muzycznie Krzysztof Prus. Bilety są w cenie 30 zł normalny, a 20 zł ulgowy.

Kolejny niezwykły prezent zobaczymy w sylwestrowy wieczór, 31 grudnia o godzinie 18 oraz 21.30. Tym razem w objęcia Melpomeny będziemy mogli trafić dzięki premierze sztuki „Mayday” – Run for your wife” – napisanej przez Ray’a Cooney’a, angielskiego aktora, reżysera, producenta oraz autora sztuk teatralnych.

Spektakl ten, to z kolei typowa komedia omyłek, pełna absurdalnych zwrotów akcji, jak to w tym gatunku bywa. Głównym bohaterem jest taksówkarz bigamista, któremu przez całe lata udaje się wieść spokojne życie, między dwoma żonami. Wiadomo, że coś musi się wydarzyć, aby jego kłamstwo ujrzało światło dzienne. Tym razem będzie to…?

Nie powiemy co się takiego zdarzy w życiu głównego bohatera. Może zachęci to naszych Czytelników, aby sylwestrowy wieczór spędzić w doborowym towarzystwie, w płockim teatrze. Dodamy tylko, że spektakl zrobił ogromną furorę nie tylko w swoim rodzimym kraju. W Polsce był i jest grany w wielu teatrach. Rozśmiesza także publiczność na całym świecie. Znany polski komik, Stefan Friedmann wyreżyserował przedstawienie, a także opracował je muzycznie. W obsadzie płocczanie będą mogli obejrzeć całą plejadę płockich aktorów, a także debiutującą Maję Rybicką, która wygrała casting i otrzymała rolę Barbary Smith – jednej z żon taksówkarza. Premierę sztuki płocczanie będą mogli obejrzeć 3 stycznia 2015 roku. Ceny biletów to: 90 zł w sylwestrowy wieczór, 50 zł spektakl premierowy, 45 zł normalny i 35 zł ulgowy.SCENA_INICJATYW_AKTORSKICH22_Medium

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji