REKLAMA

Bolid Formuły 1 od piątku w Płocku

REKLAMA

Już w najbliższy piątek w Płocku będzie można oglądać bolid Formuły 1 zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN. Niezwykła maszyna zatrzyma się na ponad tydzień w siedzibie PKN ORLEN przy ul. Chemików.

Cztery miesiące, dziewięć lokalizacji, siedem województw – bolid Alfa Romeo Racing ORLEN odbywa jesienną podróż po Polsce. Trasę otworzyło Forum Ekonomiczne w Karpaczu, a do końca roku kibice Formuły 1 będą mogli go zobaczyć jeszcze m.in. na stacjach paliw oraz już od 9 października w płockiej siedzibie PKN ORLEN.

Inauguracja podróży bolidu Alfa Romeo Racing ORLEN odbyła się miesiąc temu. Przez cztery tygodnie bolid mogli podziwiać m.in. uczestnicy Forum Ekonomicznego w Karpaczu, a później mieszkańcy Krakowa, Wrocławia i Poznania. Od jutra bolid będzie można oglądać przez ponad tydzień (do 18 października) w siedzibie PKN ORLEN w Płocku przy ul. Chemików 7. Następnie bolid odwiedzi jeszcze Rzeszów, Gdańsk i Warszawę.

fot. materiały prasowe  PKN ORLEN

Współpraca z korzyścią dla płockiej firmy i polskiego sportu

PKN ORLEN jest najaktywniejszym sponsorem sportu w Polsce. Poza Formułą 1 Koncern angażuje się m.in. w takie dyscypliny motosportu, jak DTM, rajdy, żużel, F1H2O, akrobacje lotnicze, a także siatkówkę, lekkoatletykę, kolarstwo, piłkę nożną, piłkę ręczną, jest też sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

To zaangażowanie doceniają konsumenci. Według najnowszych badań, niemal co drugi Polak wymienia PKN ORLEN jako najaktywniejszego sponsora sportu w kraju. Absolutna większość (85%) Polaków uważa PKN ORLEN za najaktywniejszego sponsora sportu spośród firm branży motoryzacyjnej. Twarzą tego zaangażowania jest Robert Kubica, którego osobę z PKN ORLEN spontanicznie kojarzy niemal 70% respondentów.Ma to pozytywny wpływ na efektywność reklam, ale też kampanii społecznych, w które angażuje się polski kierowca Formuły 1. Wśród nich można wymienić wiosenną akcję PKN ORLEN #DobryKierowca promującą odpowiedzialne zachowanie na drodze oraz kampanię #WspieramyPolskę, budującą postawy patriotyzmu gospodarczego.

Co czwarty polski kierowca deklaruje, że ze względu na współpracę koncernu z Robertem Kubicą częściej korzysta z oferty stacji PKN ORLEN. W ubiegłym roku Grupa ORLEN odnotowała 4% wzrostu sprzedaży paliw, wyraźnie zwiększyła się także sprzedaż oferty pozapaliwowej, czyli np. produktów gastronomicznych.

Pozostała trasa bolidu Alfa Romeo Racing ORLEN po Polsce:

 • 9.10 – 18.10 – Płock (siedziba PKN ORLEN)
 • 21.10 – 22.10 – Kongres 590, Rzeszów
 • 3.11 – 16.11 – Stacja Paliw 0076, Gdańsk, al. Grunwaldzka 258
 • 18.11 – 28.11 – Stacja Paliw MOP Machnacz przy autostradzie A1 (kierunek Łódź)
 • 30.11 – 20.12 – Warszawa, Centrum Olimpijskie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. Siwy says:

  Wszystkich wspierają szkoda że mieszkancow Płocka wspierają ale smrodem i chorobami z tym związanymi…

  • ubawiony says:

   Wyprowadź się, albo miej pretensję do swoich rodziców, że Cię spłodzili tu.

   • haha says:

    ciebie spłodzili na furze gnoju, i to ci zostało w durnym łbie

   • ubawiony says:

    Fiu, fiu, nie pogada :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU