Blok przy Sienkiewicza już nie straszy

REKLAMA

– W końcu doczekałem czasów, w których moja wnuczka przyjdzie do ciepłego mieszkania – powiedział wzruszony pan Tadeusz, który otrzymał mieszkanie w nowo wyremontowanej kamienicy przy ulicy Sienkiewicza 65.  We wtorek odbyło się uroczyste wręczenie kluczy nowym lokatorom.

Budynek został wyremontowany dzięki wsparciu, udzielonemu miastu przez Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie oraz Ministerstwu Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w Warszawie. – To dowód na to, że ministerstwu zależy na takich inwestycjach – powiedział Mirosław Kłobukowski, prezes Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. – Warto podkreślić, że to pierwszy w Płocku i jeden z nielicznych budynków w Polsce, którego budowa została dofinansowana w ponad 50 proc. (ponad 1,5 mln zł).

PowiązaneTematy

Blok komunalny przy ulicy Sienkiewicza 65 to nowoczesna kamienica, która zapewni dom sześciu rodzinom. Obecny na uroczystości prezydent Płocka podkreślał, że wtorkowe przekazanie mieszkań to nie tylko odmieni życie wielu ludziom, ale też przyczyni się do odmiany oblicza starówki. – Ten blok w końcu nie będzie już straszył – powiedział Nowakowski. – Cieszę się, że starówka staje się coraz piękniejsza, co nie jest zadaniem prostym i tanim.  Miłego, dobrego mieszkania w Płocku – dodał.

W uroczystości wzięła udział Aniela Niedzielak. Radna PSL pochwaliła prezydenta za dokonaną inwestycję. – W wielu kwestiach nie możemy się zgodzić, lecz za tę inwestycję najszczersze gratulacje – stwierdziła Niedzielak. – Musimy odbudować płocką starówkę. Stare Miasto powinno być tak piękne, jak w innych miastach.

[pullquote]W wielu kwestiach nie możemy się zgodzić, lecz za tę inwestycje najszczersze gratulacje – Aniela Niedzielak, radna PSL[/pullquote]

We wtorek przekazano klucze mieszkańcom. Wśród nich był pan Tadeusz, który po roku oczekiwania odebrał nowe mieszkanie dla swojej córki. – Mieszkanie jest piękne. Córka wyniosła się z trochę innego mieszkania. Miało ono fasadę drewna, było opatulone smołą tak, by dawało ciepło – powiedział. – W końcu doczekałem czasów, w których moja wnuczka przyjdzie do ciepłego mieszkania. Żałuję tylko, że nie doczekała tego moja żona – dodał wzruszony.

W końcu doczekałem czasów, w których moja wnuczka przyjdzie do ciepłego mieszkania. Żałuję tylko, że nie doczekała tego moja żona – pan Tadeusz, jeden z lokatorów nowego bloku komunalnego przy Sienkiewicza 65

Emocji nie kryła także pani Danuta. – Mieszkanie jest piękne. Czekałam na nie rok, ale było warto – wyznała. – Mam tylko nadzieję, że czynsz i opłaty nie okażą się zbyt wysokie. Ale jestem dobrej myśli.

Wśród nowych lokatorów znalazła się też pani Anna, która wniosek o nowe mieszkanie złożyła kilka lat temu. – Nowe mieszkanie jest bardzo ładne. Cieszę się i nie dowierzam, bo wiadomość o nim przyszła dość niespodziewanie – powiedziała pani Ania w rozmowie z nami. – Mieszkałam w starym budownictwie z piecowym opalaniem. Wiadomo, jak żyje się w takich warunkach, gdzie trzeba rozpalać węglem. Przeprowadzić się do takiego mieszkania, w którym jest ciepło kiedy się do niego wchodzi i kiedy wychodzi jest niesamowite.

Prezydent Nowakowski obiecał, że to nie ostatnie mieszkania komunalne, które zostaną oddane płocczanom. Kolejne będą w budynku przy ulicy Sikorskiego, który – jak zapewnia prezydent Nowakowski – powinien być skończony w listopadzie 2014 roku.