REKLAMA

Blisko 2 tysiące płockich uczniów otrzymało stypendium z Fundacji ORLEN

REKLAMA

Znamy już listę laureatów programu stypendialnego Fundacji ORLEN dla mieszkańców Płocka i powiatu płockiego. Wsparcie finansowe w postaci rocznego stypendium otrzyma aż 135 uczniów.

Dotychczas Fundacja ORLEN, przez 12 edycji programu, dofinansowała naukę blisko 2 tysięcy uczniów. W tegorocznej edycji do programu wpłynęło ponad 300 wniosków. Jak informują organizatorzy, wszyscy kandydaci odznaczali się ponadprzeciętnymi wynikami w nauce, dlatego wybór był niezwykle trudny. Stypendyści (uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej i szkół średnich) musieli nie tylko wyróżniać się wysoką średnią, ale też posiadać udokumentowane osiągnięcia sportowe czy artystyczne.

Warto podkreślić, że uczniowie, którzy otrzymali stypendia, to młodzi ludzie z różnymi pasjami i zainteresowaniami. Wśród nich są m.in: pilot szybowca, licencjonowany nurek, ratownik WOPR, młodzi inżynierowie, przyszli lekarze, a także talenty sportowe: członkowie kadr wojewódzkich i reprezentanci Polski w piłce ręcznej oraz nożnej. Są także laureaci olimpiad przedmiotowych na poziomie ogólnopolskim, ale i osoby zaangażowane w liczne działania w wolontariacie jako harcerze, członkowie Klubów Wolontariusza czy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

– Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych stypendystów i niezmiernie cieszymy się, że możemy stać się partnerami w ich drodze do sukcesu. Wierzymy, że otrzymane środki finansowe, którymi będą samodzielnie dysponować, pozwolą im na podejmowanie kolejnych ważnych życiowych decyzji – mówi Marta Soluch, Prezes Fundacji ORLEN.Lista stypendystów dostępna jest na stronie internetowej Fundacji ORLEN.

Program dla uczniów z terenu Płocka i powiatu płockiego jest jednym z siedmiu programów stypendialnych realizowanych przez Fundację ORLEN. Fundacja prowadzi m.in. unikatowy program stypendialny „Bona Fide” skierowany do wybitnych studentów, których na studia przyjęły najlepsze uczelnie na świecie. Pomaga także paraolimpijczykom w realizacji ich sportowych celów. Na wsparcie od Fundacji mogą również liczyć dzieci pracowników Grupy ORLEN oraz uzdolnieni wychowankowie Rodzinnych Domów Dziecka.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU