REKLAMA

Blisko 2 tysiące płockich uczniów otrzymało stypendium z Fundacji ORLEN

REKLAMA

Znamy już listę laureatów programu stypendialnego Fundacji ORLEN dla mieszkańców Płocka i powiatu płockiego. Wsparcie finansowe w postaci rocznego stypendium otrzyma aż 135 uczniów.

Dotychczas Fundacja ORLEN, przez 12 edycji programu, dofinansowała naukę blisko 2 tysięcy uczniów. W tegorocznej edycji do programu wpłynęło ponad 300 wniosków. Jak informują organizatorzy, wszyscy kandydaci odznaczali się ponadprzeciętnymi wynikami w nauce, dlatego wybór był niezwykle trudny. Stypendyści (uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej i szkół średnich) musieli nie tylko wyróżniać się wysoką średnią, ale też posiadać udokumentowane osiągnięcia sportowe czy artystyczne.

Warto podkreślić, że uczniowie, którzy otrzymali stypendia, to młodzi ludzie z różnymi pasjami i zainteresowaniami. Wśród nich są m.in: pilot szybowca, licencjonowany nurek, ratownik WOPR, młodzi inżynierowie, przyszli lekarze, a także talenty sportowe: członkowie kadr wojewódzkich i reprezentanci Polski w piłce ręcznej oraz nożnej. Są także laureaci olimpiad przedmiotowych na poziomie ogólnopolskim, ale i osoby zaangażowane w liczne działania w wolontariacie jako harcerze, członkowie Klubów Wolontariusza czy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

– Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych stypendystów i niezmiernie cieszymy się, że możemy stać się partnerami w ich drodze do sukcesu. Wierzymy, że otrzymane środki finansowe, którymi będą samodzielnie dysponować, pozwolą im na podejmowanie kolejnych ważnych życiowych decyzji – mówi Marta Soluch, Prezes Fundacji ORLEN.Lista stypendystów dostępna jest na stronie internetowej Fundacji ORLEN.

Program dla uczniów z terenu Płocka i powiatu płockiego jest jednym z siedmiu programów stypendialnych realizowanych przez Fundację ORLEN. Fundacja prowadzi m.in. unikatowy program stypendialny „Bona Fide” skierowany do wybitnych studentów, których na studia przyjęły najlepsze uczelnie na świecie. Pomaga także paraolimpijczykom w realizacji ich sportowych celów. Na wsparcie od Fundacji mogą również liczyć dzieci pracowników Grupy ORLEN oraz uzdolnieni wychowankowie Rodzinnych Domów Dziecka.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU