REKLAMA

Bitwa Warszawska w goglach VR już wkrótce w Płocku!

REKLAMA

Biuro Programu „Niepodległa” jest producentem wyjątkowego filmu w technologii cinematic VR „Wiktoria 1920”, który powstał dla uczczenia setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Dzięki PKN ORLEN, mecenasowi pokazów w Płocku, mieszkańcy tego miasta jako pierwsi będą mogli obejrzeć produkcję. We wrześniu br. film zostanie udostępniony w Internecie.

Film, który zrealizowano w technologii cinematic VR – 360 stopni 3D, w wyjątkowy sposób upamiętnia setną rocznicę wydarzeń sprzed stu lat. Przy pomocy najnowszej techniki, film przeniesie odbiorców w sam środek akcji: po założeniu gogli VR to widz stanie się głównym bohaterem filmu.

W produkcji występują m.in. Róża Klekotko, Szymon Mysłakowski, Dariusz Pieróg oraz Patryk Szwichtenberg. Reżyserem obrazu jest Tomasz Dobosz, producentem – Biuro Programu „Niepodległa”, koproducentem – Narodowe Centrum Kultury, a partnerem filmu – Narodowy Bank Polski.

Pokazy w Płocku zorganizowano dzięki współpracy z miastem Płock, a mecenasem płockich pokazów jest PKN ORLEN.

 

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” i Wiktoria 1920

Z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” odwiedzi 11 polskich miast z pokazami filmu „Wiktoria 1920”. Ta wyjątkowa produkcja fabularna zrealizowana jest w technologii VR 360 stopni 3D. Jej premiera zaplanowana jest na 14 sierpnia, a już dzień później odbędą się projekcje w Płocku. Filmowi towarzyszyć będzie multimedialna wystawa „1920” przygotowana dzięki współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym oraz Archiwum Państwowym w Warszawie. Goście Wirtualnego Teatru Historii będą mieli okazję przenieść się do 1920 roku i wziąć udział w niezwykłej misji dostarczenia meldunku do biura szyfrów na Cytadeli. Dzięki goglom VR widzowie będą obserwować otaczający ich świat oczami jednego z bohaterów filmu. Uciekając przed bolszewikami staną się uczestnikami zapierających dech wydarzeń i poznają rolę wywiadu radiowego dla polskiego zwycięstwa w wojnie polsko-bolszewickiej.

fot. Fundacja Koncept Kultura

Czym jest Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” to stworzona przez Fundację Koncept Kultura we współpracy z Biurem Programu „Niepodległa” przestrzeń, w której popularyzowana jest historia Polski za pomocą technologii Virtual Reality. W kopule sferycznej o średnicy 8 metrów i wysokości 4,5 metra czekają na widzów obrotowe fotele i urządzenia VR. Dzięki nim widzowie całkowicie przenoszą się w wirtualny świat wydarzeń sprzed lat, które rozgrywają się wokół nich. Obracając się na fotelu obserwują akcję oczami jednego z bohaterów, będąc niejako w jej centrum. Nowoczesna technologia produkcji sprawia, że naprawdę ma się wrażenie fizycznego uczestnictwa w filmowych przygodach.

fot. C. Pomykało

Fabuła filmu w technologii Cinematic 360° 3D

Jest sierpień 1920 roku. Polskie wojska wciąż cofają się pod naporem armii bolszewickiej. Wszyscy zdają sobie sprawę, że nieuchronnie zbliża się ostateczne starcie, którego wynik wydaje się już przesądzony na korzyść bolszewików… Najważniejsze zadanie to obronić Warszawę i nie pozwolić Rosjanom wkroczyć do miasta. Jednak wielomiesięczny wysiłek odcisnął swoje piętno na obu armiach. Nawet wśród Polaków panują defetystyczne nastroje i kiedy do obozu wojsk polskich dociera tajemniczy meldunek, który należy przekazać do biura szyfrów w warszawskiej Cytadeli, jedynie czterech śmiałków podejmuje się tej misji – wśród nich jest widz oglądający film oczami bohatera. Wierzą oni gorąco, że sprawa nie jest jeszcze przegrana i – wbrew rozkazom – postanawiają spróbować dostarczyć do Warszawy wiadomość. Od tej pory widz staje się częścią grupy specjalnej składającej się ze studenta Janka Węgielskiego (w tej roli Dariusz Pieróg), ułana Władysława Brończaka (Szymon Mysłakowski) oraz pilota Eskadry Kościuszkowskiej, Meriana C. Coopera (Patryk Szwichtenberg). Wraz z kompanami podróżuje samolotem, skacze ze spadochronem, ucieka przed bolszewikami, bierze udział w walkach, snując jednocześnie plany na powojenną przyszłość.

Aby zarezerwować miejsce podczas jednego z kilkudziesięciu bezpłatnych seansów wystarczy wejść na stronę fundacji Koncept Kultura http://www.konceptkultura.pl/content/wirtualny-teatr-historii-2020 i wypełnić formularz rezerwacyjny. Liczba miejsc ograniczona.

fot. Fundacja Koncept Kultura

Zasady przebywania w Wirtualnym Teatrze Historii

Uczestników Wydarzenia w momencie przebywania w Wirtualnym Teatrze Historii „Niepodległa” obowiązuje specjalny Regulamin oraz szereg zabezpieczeń (zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego i odpowiednich służb) związanych z zasadami zachowania w związku z potencjalnym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2). Każdy Uczestnik jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa oraz samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej (maski, chusty, opaski). Organizator zapewnia bezpieczeństwo Uczestnikom poprzez zapewnienie środków do dezynfekcji znajdujących się przed wejściem do Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa” oraz dezynfekcję elementów, z którymi Uczestnicy Wydarzenia wchodzą w bezpośredni kontakt (gogle VR, słuchawki, fotele) po każdym seansie. Dodatkowo na gogle VR w miejscu styczności z twarzą Uczestnika wydarzenia mocowane są jednorazowe wkładki higieniczne, wymieniane po każdym seansie. Każdy Uczestnik Wydarzenia ma obowiązek dezynfekcji dłoni przed wejściem do Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”. Czuwa nad tym zespół animatorów wpuszczających publiczność. Uczestników wydarzenia obowiązuje zasada zachowania bezpiecznego odstępu i zajmowania pojedynczo miejsc wskazanych przez obsługę, które oddalone są od siebie o 1,5 m. Zasada zachowania bezpiecznego dystansu 1,5 metra obowiązuje także chętnych do korzystania z Wirtualnego Teatru Historii oczekujących w kolejce.

Obowiązek zachowania dystansu nie dotyczy Uczestnika Wydarzenia, który:

  • uczestniczy wraz z dzieckiem do 13. roku życia,
  • ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie i uczestniczy w Wydarzeniu z opiekunem,
  • uczestniczy wraz z osobami, z którymi wspólnie zamieszkuje lub gospodaruje.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU