REKLAMA

Bilety na szopkę noworoczną prawie wyprzedane

REKLAMA

Znani płocczanie zaprezentują się 26 stycznia z zupełnie innej strony – w Teatrze Dramatycznym odbędzie się „Szopka Noworoczna”, której tematem będą bajkowe postacie. Na przedstawienie sprzedawane są bilety w formie cegiełek. Zostały już ostatnie, dostępne wejściówki. Zysk zostanie w całości przekazany na pomoc podopiecznej Fundacji Portal FM.

Początki noworocznej szopki sięgają lat 60. Programy satyryczne z występami polityków nadawane były w noc sylwestrową. W czasach, kiedy wydarzenia polityczne i postaci polityków traktowano śmiertelnie poważnie, szopka była jedynym, ściśle koncesjonowanym odstępstwem od tej zasady. Raz w roku pozwalało to spojrzeć na najważniejsze postaci w kraju w sposób żartobliwy i satyrycznie podsumować znaczące wydarzenia polityczne, sportowe i kulturalne minionego roku. Od tamtego czasu szopka noworoczna zmieniła swoją formułę, ale nadal jest to ważne wydarzenie, które co roku organizuje się w wielu miastach naszego kraju.

Pomysłodawczynią płockiej szopki noworocznej jest posłanka Elżbieta Gapińska. Teatr Dramatyczny z aprobatą zgodził się na organizację wydarzenie. – Ten pomysł łączy w sobie wielką tradycję i dobrą zabawę, a przy okazji wpływ z biletów zostanie przekazany na szczytny cel – mówił dyrektor teatru, Marek Mokrowiecki. Swój udział w płockiej szopce noworocznej potwierdziło już kilkanaście osób. Dyrektor teatru nie ukrywał, że uwielbia noworoczne szopki i jest to wyjątkowa forma rozrywki. – To jest dobra okazja do tego, żeby zobaczyć ważne osobistości w niecodziennych sytuacjach – mówił. – Cieszymy się, że tyle osób weźmie udział w tej inicjatywie.

Bilety w formie cegiełek są już w sprzedaży.  Zysk w całości zostanie przekazany dla Moniki, podopiecznej Fundacji Portal FM – Pomagamy Dzieciom. Dzięki tym pieniądzom dziewczyna będzie miała szanse skończyć szkołę i zaopiekować się młodszym rodzeństwem. Bilety w cenie 30 zł można kupić w kasie Teatru Dramatycznego (tel. 24 266-38-08, 24 262-48-40), w biurze poselskim Elżbiety Gapińskiej (Plac Narutowicza 2, tel. 24 231 64 38) oraz w siedzibie Fundacji Portal FM (ul. Dojazd 13, od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 –18.00). Dodatkową atrakcją będzie kiermasz prac podopiecznych fundacji.Kto weźmie udział w noworocznej szopce?

Lista osób nie jest jeszcze zamknięta, ale już teraz swój udział potwierdzili m.in.: Elżbieta Gapińska, posłanka; Piotr Zgorzelski, poseł; Adam Struzik, marszałek województwa; Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka; Roman Siemiątkowski, wiceprezydent; Artur Jaroszewski, przewodniczący rady miasta; prof. Janusz Zieliński, prorektor Politechniki Warszawskiej; Krzysztof Piasek, rzecznik policji; Krzysztof Frączkowski, komendant państwowej straży pożarnej; Anna i Wiktor Bramscy, chór Pueri Cantores Plocenses; Artur Kras, radny; Leonard Sobieraj, dyrektor Muzeum Mazowieckiego; Aleksander Niweliński, dyrektor ZOO; Litosława Koper, dyrektor MDK; Radosław Malinowski, zastępca dyrektora POKiS; Piotr Raczkowski, prezes SPR Wisła Płock; Jarosław Wanecki, Prezes Płockiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru; Ewa Nieścierenko, prezes PZOZ.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU