REKLAMA

Benzen w Płocku – jest wniosek w prokuraturze

REKLAMA

Zgodnie z zapowiedzią, Prezydent Płocka złożył wniosek do prokuratury w sprawie wysokiego stężenia benzenu w płockim powietrzu w nocy z 21 na 22 września. We wtorek rozstrzygnie się, kto ostatecznie będzie prowadził tę sprawę.

Przypomnijmy – po słynnej już wrześniowej nocy, w trakcie której doszło do wysokiego stężenia benzenu w powietrzu (58 µg/m3, podczas kiedy norma średnioroczna wynosi 5 µg/m3), zarówno prezydent Płocka, jak i płocka delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, zapowiedzieli zgłoszenie tej sprawy do prokuratury, w związku z możliwością narażenia życia i zdrowia mieszkańców.

– Dzisiaj został zarejestrowany wniosek, który wpłynął od Prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego – potwierdziła Iwona Śmigielska-Kowalska, rzecznik Prokuratury Rejonowej w Płocku. – Wniosek dotyczy wypuszczenia do powietrza trującej substancji w nocy z 21 na 22 września br. Wpłynął sam wniosek, bez załączników – wyjaśnia rzecznik.Nie jest jeszcze jednak pewne, czy sprawę będzie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Płocku. – Prokurator Rejonowy zwrócił się do Prokuratora Okręgowego o rozważenie możliwości przejęcia tej sprawy – informuje Iwona Śmigielska-Kowalska. Jak tłumaczy rzecznik, sprawa może dotyczyć stworzenia zagrożenia zdrowia, a nawet życia wielu osób, a prokuratura okręgowa jest lepiej przystosowana do prowadzenia spraw o charakterze wielowątkowym.

Decyzja odnośnie instytucji prowadzącej zostanie podjęta jutro, tj. 27 września.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU