Benefis Ryszarda Wolbacha. To już 40 lat!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ryszard Wolbach – wokalista, autor tekstów, kompozytor. Od wielu lat nieprzerwanie króluje na polskiej scenie muzycznej. Ten rok jest dla niego wyjątkowy, gdyż obchodzi w nim 40-lecie swojej pracy artystycznej. Współtwórca zespołu Babsztyl, założyciel legendarnego Harlemu, człowiek, dla którego muzyka stała się największą pasją w życiu. “Kolory Nadziei” to widowisko, które zwieńczy ten jubileusz w Płockim Teatrze Dramatycznym. 

Ryszard Wolbach na co dzień mieszka w Płocku i jest związany z płockim środowiskiem artystycznym. W 1976 roku rozpoczął swoją działalność muzyczną wraz z zespołem Babsztyl, którego był zresztą współzałożycielem. Wielokrotnie występował na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz na Pikniku Country w Mrągowie.

Płyta “Szykuj się bracie” w szybkim czasie uzyskała status złotej, sprzedając się w nakładzie 230 tys. egzemplarzy. Swoim wykonaniem piosenki “W siną dal” zespół podbił serca słuchaczy i zyskał ogromną popularność oraz stałe miejsce na polskiej scenie muzycznej.

W 1993 roku dla Ryszarda Wolbacha przyszedł kolejny ważny moment. Założył rockowy zespół Harlem, z którym współpracował nieprzerwanie do 2008 roku, czyli dokładnie 15 lat. Z Harlemem nagrał wiele płyt, wystąpił w dziesiątkach programów telewizyjnych oraz zagrał kilkaset koncertów nie tylko w kraju, ale również za granicą. Ich utwór “Jak lunatycy” śpiewany w duecie z Krzysztofem Cugowskim stał się ogromnym przebojem, który szturmem podbijał radiowe listy muzyczne. W ciągu tych 15 lat nagrał z zespołem pięć płyt, z których każda okazała się prawdziwym sukcesem.

W czasie swojej wieloletniej kariery, Ryszard Wolbach współpracował z najlepszymi artystami, zarówno polskimi, jak i zagranicznymi. W tym gronie znaleźli się chociażby: Edyta Geppert, Tadeusz Nalepa, Grażyna Łobaszewska, Piotr Cugowski, Artur Gadowski oraz, oczywiście, Krzysztof Cugowski.

Wspólnie z Agencją IDO zorganizował w Płocku wiele wspaniałych wydarzeń muzycznych, które przyciągały tłumy widzów. Rockowa Noc z Orkiestrą, Cover Festiwal, czy też 25-lecie swojej pracy artystycznej na płockiej plaży. To wydarzenie zgromadziło rekordową  liczbę 30 tysięcy widzów!

Obecnie z okazji swojego jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej, promuje najnowszy autorski projekt “Kolory Nadziei”. To nie tylko muzyczne wydarzenie, ale też ukazanie wartości o aspekcie społecznym, psychologicznym oraz motywacyjnym. “Kolory Nadziei” dotykają każdego z nas i są znacznie bliżej ludzkiej natury. Ryszardowi zależało na tym, aby odnaleźć głębszy sens w naszej codzienności. Motto widowiska brzmi: “Jesteś tu po to, żeby żyć. Nie przegap życia”. Ważne i aktualne w każdej chwili, niezależnie od zmieniających się czasów.

“Kolory Nadziei” podzielone są na dwie części. W pierwszej z nich usłyszymy koncert, poświęcony przebojom zespołu Babsztyl i Harlem. Artysta zaprosił do udziału w nim wyjątkowych gości: Zespół Czerwony Tulipan, Lecha Makowieckiego, Piotra Bukartyka, Krzysztofa Misiaka oraz muzyków zespołu Babsztyl i Harlem. Koncert poprowadzi Korneliusz Pacuda.

W drugiej części zobaczymy Widowisko Muzyczne “Kolory Nadziei” z udziałem m.in Marcina Kołaczkowskiego, Olgi Szomańskiej, Alternatywnego Teatru Tańca LUZ oraz zespołu SOPOR. Premiera widowiska odbyła się w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie. Do tej pory obejrzało je ponad 40 tysięcy widzów. To coś więcej niż tylko przekaz muzyczny – to połączenie tańca, teatru, wizualizacji komputerowej i przede wszystkim różnych rodzajów muzyki (rock, pop, muzyka symfoniczna i folk). “Kolory Nadziei” zmuszają widza do refleksji nad własnym życiem, postępowaniem, odkrywają przed nim emocje towarzyszące w chwilach niepowodzenia, porażki, radości oraz szczęścia. To zestawienie na zasadzie kontrastu tego, co w życiu każdego z nas najważniejsze.

Dotychczas widowisko zostało pokazane w wielu miastach na terenie Polski. Teraz przyszedł czas na Płock! Już 7 października w płockim Teatrze Dramatycznym wspólnie z Ryszardem Wolbachem będziemy mogli świętować jego jubileusz. A jest się czym chwalić, w końcu to już 40 lat!

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji