REKLAMA
REKLAMA

Będzie trzecia „święta wojna” w Płocku

REKLAMA

W sobotę, 5 października, juniorzy młodsi SKF Wisły Płock zmierzą się z juniorami Vive Targi Kielce. Będzie to przedsmak przed daniem głównym – meczem seniorskich ekip z Płocka i Kielc.

Pojedynek juniorów to wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Wisła Płock, SPR Wisła Płock i KS Vive Targi Kielce. Pomysłodawcami meczu są Michał Skórski i Rafał Bernacki, trenerzy grup młodzieżowych w obu klubach. – Na pomysł wpadliśmy wspólnie z trenerem Rafałem Bernackim rok temu, lecz z różnych względów nie udało się go zrealizować – powiedział trener SKF Wisła Płock, Michał Skórski. – Teraz postanowiliśmy spróbować ponownie. Tym razem się już uda.

PowiązaneTematy

Spotkanie ma być początkiem większej akcji, której celem jest organizacja meczów młodzików przed meczami w ramach PGNiG Superligi. – Liczymy, że przyczyni się to promocji naszej dyscypliny wśród młodzieży – kontynuuje Skórski. – Pierwszy pojedynek będzie rozegrany z Vive Targi Kielce, ale chcemy też zachęcić inne kluby Superligi do organizacji podobnych spotkań na swoich halach. Ponadto, razem z naszą młodzieżą chcemy się włączyć do akcji „Stop zwolnieniom z WF” – dodał.

Na trzecią „świętą wojnę” będą mogli przyjść wszyscy posiadacze biletów i karnetów na mecz 5. kolejki PGNiG Superligi. Podobnie jak w Płocku, takie samo spotkanie zostanie rozegrane w Kielcach podczas rundy rewanżowej.