REKLAMA

Puzzle z Płockiem w szkołach i przedszkolach

REKLAMA

A właściwie nie tylko puzzle, ale i łamigłówki, rebusy czy kolorowanki o naszym mieście otrzymali płoccy nauczyciele szkół podstawowych i przedszkoli. Wszystko w ramach projektu „Poznaję miasto”, realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Archiwum Państwowego w Płocku.

PowiązaneTematy

Pieniądze na pomoce szkolne pochodzą z darowizn PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins sp. z o.o. oraz grantu Levi Strauss Foundation w ramach VI edycji konkursu grantowego Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”. – Dzieciaki się ucieszą, one naprawdę lubią zajęcia poświęcone Płockowi – mówili nauczyciele którzy przyszli na spotkanie poświęcone promocji projektu.

– Każdy z Was otrzymał dziś zeszyt ze scenariuszami lekcji poświęconych naszemu miastu, dla uczniów karty pracy i puzzle z herbem Płocka, które będziecie mogli wykorzystać także w przyszłości – mówiła Agnieszka Wojciechowska, prezes Stowarzyszenia. – To są tylko nasze propozycje, wskazówki, jak możecie Państwo wykorzystać te materiały w swojej pracy z dziećmi – mówiła pedagogom Maria Kuźniewska, autorka scenariuszy zajęć i kart pracy.Z rebusów, łamigłówek, kolorowanek czy krzyżówek dzieci dowiedzą się, z jakich zabytków słynie Płock, jakie są jego symbole, co warto zwiedzić, albo jacy sławni ludzie tu się urodzili. Materiały dydaktyczne otrzymały pozytywną opinię Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Płocku.

W ramach projektu, Stowarzyszenie zaprosiło także wszystkie dzieci w wieku 6-9 lat do udziału w konkursie plastycznym „Płock moich marzeń – miasto w przyszłości”. Prace w formacie A4, wykonane w dowolnej technice, można składać w siedzibie Stowarzyszenia do końca października. Rozstrzygniecie konkursu zaplanowane jest na połowę listopada, najlepsi otrzymają atrakcyjne nagrody.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU