Będą drzewa. Będzie zielono

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zatroszczył się o płocką zieleń. Miasto otrzymało dotację na nowe nasadzenia i pielęgnację zieleni.

Miejski Zarząd Dróg w Płocku od jakiegoś czasu starał się o pieniądze z WFOŚiG na rozwój przestrzeni zielonej w naszym mieście. Instytucja przyznała naszemu miastu 73.500 złotych. Przeznaczeniem środków są działania w ramach projektu „Zabiegi pielęgnacyjne drzewostanu oraz uzupełnienia nasadzeń w strefie ochrony konserwatora zabytków na terenie miasta Płocka w 2014 – Etap III”.

Dzięki tym pieniądzom, Płock wzbogaci się o 57 nowych drzew, w tym dziesięć brzóz, sześć kasztanowców czy dwa wiązy szypułkowe. Ponadto, przybędzie 930 nowych ligustrów pospolitych.

Pielęgnacja obecnego drzewostanu ma polegać na prześwietlaniu koron, cięciach technicznych czy usuwaniu martwych elementów. Ma to wpłynąć pozytywnie na zdrowie i wietrzną odporność drzew. Prace, ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, mają być korzystne także dla estetyki miasta.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji